Комісія Львівської ОВА здійснила моніторингові візити до обласних закладів соцзахисту: підсумки
Впродовж року у закладах відбулися зміни керівництва, завершили частину ремонтів, провели реорганізацію.
Учора, 30 травня, комісія Львівської ОВА у складі профільного заступника начальника Львівської ОВА Івана Собка, директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Романа Андреса та заступниці директора Тетяни Крут здійснила моніторингові візити до Роздільського дитячого будинку-інтернату та у філію Грушківського психоневрологічного інтернату у с. Заклад на Стрийщині.
Близько місяця тому у Роздільському дитячому-будинку інтернаті призначили нову керівницю – Юлію Калиту. Як повідомив Іван Собко, першочерговим завданням нової очільниці закладу стало налагодити системну командну роботу в колективі, напрацювати дієву організаційну структуру закладу, організувати якісне медичне обслуговування, харчування підопічних та їхнє дозвілля.
Зазначимо, що минулого року у закладі за майже 3 млн грн з обласного бюджету завершили капітальний ремонт даху. Окрім того, готується проєктно-кошторисна документація на проведення капітального ремонту приміщень з заміною системи електропостачання.
«Ми побачили, що в закладі чітко розподілені обов’язки, ведеться робота над реалізацією низки проєктів, колектив готовий розвиватися і працювати.
Під час попереднього візиту до інтернату у серпні минулого року обговорювали необхідність підвищення заробітної плати працівників. За цей час маємо незначний, але все ж поступ – з 6700 гривень до 9300 гривень. Розуміємо, що це недостатньо, але продовжуємо працювати у цьому напрямі.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький пріоритетно підтримує реалізацію різних проєктів для закладів сфери соціального захисту», – зазначив Іван Собко.
Зараз в інтернаті акцентують увагу на покращенні умов для підопічних, сприянні їхній соціалізації для подальшої інтеграції в родини, а також над мотивацією для працівників. У планах – створення проєкту розбудови закладу «Rozdil.Friends.House».
Слід додати, що у Роздільському дитячому будинку-інтернаті проживають хлопчики та чоловіки з інвалідністю психоневрологічного спектру віком від 4 до 35 років.
Також комісія відвідала філію Грушківського психоневрологічного інтернату, що розташована у с. Заклад Тростянецької громади на Стрийщині.
Нагадаємо, що влітку минулого року у приміщенні колишньої психіатричної лікарні у селі Заклад почали облаштовувати місця для проживання людей-ВПО з інвалідністю психоневрологічного спектру. Зараз тут проживають більше ніж 100 чоловіків як з Львівщини, так і ВПО.
Члени комісії Львівської ОВА поспілкувалися з колективом закладу, зокрема, обговорили підготовку до опалювального сезону, заміну системи опалення та збільшення кількості ліжкомісць. У зустрічі взяли участь директорка Грушківського психоневрологічного інтернату Наталія Олександренко, в.о. директорки філії інтернату у с. Заклад Наталія Надольська, голова Тростянецької громади Михайло Цихуляк та староста с. Заклад Ігор Олюхно.
«Під час зустрічі ми акцентували працівникам філії, що психоневрологічний інтернат – це заклад соціального захисту, а не медична установа. Тому підхід до роботи з підопічними повинен опиратися на те, як працюють саме соціальні працівники, а не медики. Це важливо, оскільки раніше у Закладі діяла психіатрична лікарня, тому перепрофілювання підходу сприятиме кращій соціалізації підопічних.
Додам, що зарплати працівників у Грушківському психоневрологічному інтернаті також підвищили. Плануємо розвивати заклад в подальшому, розглядаємо можливість створити тут кімнати підтриманого проживання», – розповів про підсумки візиту Іван Собко.
Читайте також: У Ходорівському психоневрологічному інтернаті провели реконструкцію: облаштували додаткові приміщення