На Львівщині відбулась перша зустріч щодо впровадження системи передачі знань та інновацій у сільському господарстві (AKIS)
У зустрічі взяли участь науковці та дорадчі служби області.
Робоча група з впровадження системи AKIS на регіональному рівні зібралася сьогодні у Львівській обласній державній адміністрації. Організаторами заходу були департамент агропромислового розвитку ЛОДА та Проект Європейського Союзу "Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні" (IPRSA).
Тетяна Гетьман, керівник департаменту агропромислового розвитку ЛОДА, зазначила, що дорадництво є одним із пріоритетів стратегії розвитку регіонального агропромислового комплексу Львівщини. Департамент готовий виступати координатором процесу імплементації системи знань на рівні області, оскільки розуміє важливість знань для розвитку аграріїв Львівщини.
Міжнародні експерти проєкту ЄС "Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні" Річард Розвадовскі та Кіран Геннон презентували систему передачі знань та інновацій AKIS та обговорили виклики та рішення, що стоять перед Робочою групою. Річард Розвадовскі наголосив, що підтримка просування знань та інновацій є пріоритетом Спільної Аграрної Політики ЄС, а AKIS сприятиме розвитку інноваційних проектів для сталого сільськогосподарського сектора.
За словами Кірана Геннона, AKIS охоплює усіх людей та організації, які створюють, поширюють і використовують знання та інновації в сільському господарстві та пов'язаних сферах. Важливо, щоб Україна, як кандидат до ЄС, здійснила відповідні заходи для розбудови ефективної моделі AKIS та наблизилася до законодавства ЄС.
На засіданні робочої групи учасники обговорили планову модель системи знань та інновацій AKIS на території Львівщини, визначили гравців-учасників і розробили дорожню карту та концептуальні напрямки впровадження системи AKIS.