«Безбар’єрність як суспільна норма»: Львівщина долучилась до зустрічі керівників департаментів культури та інформаційної політики
Під час заходу учасники обговорили пріоритетність безбар’єрності як політики в контексті викликів сьогодення та змогли на практиці застосувати нові методики й інструменти.
Днями у Міністерстві культури та інформаційної політики України відбулась Регіональна зустріч керівників департаментів культури та інформаційної політики - «Безбар’єрність як суспільна норма».
До події доєдналися представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Офісу Президента України, UNICEF Україна, а також – експерти з міжнародних, всеукраїнських громадських організацій та бізнес-спільнот.
«Безбар'єрність - це комфортне середовище, яке відкрите для спілкування, роботи, освіти, комфортних умов життя, де кожна людина має можливість реалізувати свій потенціал і зробити свій внесок у загальний розвиток. Суспільство, в якому немає нерівностей, є більш ефективним та має більші перспективи. Сьогодні наші воїни роблять все можливе, щоб Україна була вільною та незалежною, а ми маємо зберегти споконвічні цінності українців - повагу до кожної людини», - зазначила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк.
Під час зустрічі учасники обговорили пріоритетність безбар’єрності як політики в контексті викликів сьогодення та змогли на практиці застосувати нові методики й інструменти:
- презентували дослідження актуальної суспільної думки щодо політики безбар’єрності в Україні;
- презентували Комунікаційну стратегію для підтримки реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року;
- обговорили вплив та роль політики безбар’єрності з метою підтримки та стабілізації суспільства;
- ознайомили учасників з Програмою надання культурних послуг для захисників та захисниць України та проєктом створення Регіональних мап безбар’єрних культурних послуг.
«Безбар’єрність – це суспільна норма. Сьогодні стандарти безбар’єрних культурних та інформаційних послуг формують вимоги до нашої роботи як працівників сфери. Ми маємо дослухатися до потреб різних людей та реалізовувати системні рішення у кожному регіоні країни. Доступність та інклюзивність має напряму відображатися у нашій роботі: у комунікаціях, публічних заходах, проєктах та інформаційних продуктах», - наголосив т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.