Синергія в дії: як на Львівщині працює компанія з виробництва гідроциліндрів, релокована з Мелітополя
Підприємство перемістилося на Львівщину у квітні минулого року. Виробництво починало з нуля.
Сьогодні, 5 травня, начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький провів зустріч з керівництвом компанії «Агромастер Плюс», яка після повномасштабного вторгнення змушена була релокуватися із Мелітополя у Стрийський район Львівської області. Також на зустрічі були присутні керівники проєкту USAID «Економічна Підтримка України», керівник львівської філії Ощадбанку Ігор Романів, інвестиційна директорка інвестбанку «Soul Partners» Ірина Джус та представники адміністрації.
Генеральний директор «Агромастер Плюс» Геннадій Барабаш розповів, що внаслідок вторгнення військ рф виробництво довелося згорнути та переїхати на безпечну територію.
«Нам не вдалося релокувати ні нашу техніку, ні наш персонал, тому ми приїхали на Львівщину без нічого. Фактично в Мелітополі ми лишили обладнання, сировину та все, на чому працювали наші робітники. Ми мали лише клієнтську базу та наш досвід виробництва, тому вирішили продовжити робити те, що вміємо найкраще. Майже 9 місяців банк узгоджував нашу заявку на кредит та на початку цього року врешті схвалив її і надав нам гроші на закупівлю обладнання для запуску виробництва. Ми переїхали на Львівщину, бо з нами тісно комунікували та підтримували зв‘язок фахівці Львівської ОВА, чого не змогли запропонувати інші адміністрації. Дякую Львівській ОВА за допомогу при релокації і сподіваюся, що наша співпраця продовжиться надалі», – сказав Геннадій Барабаш.
Як зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький, щоб підприємство змогло перезапуститися на новому місці, Львівська ОВА надала йому допомогу з обласного бюджету в межах Програми підтримки бізнесу у Львівській області на період воєнного стану. Також суттєво допомогли фінансові можливості Меморандуму, який Львівська ОВА та Ощадбанк підписали цьогоріч у лютому. Завдяки цьому підприємству вдалося придбати нове обладнання та відкрили виробництво гідроциліндрів на Львівщині.
У перезапуск підприємства зробив важливий вклад проєкт USAID «Економічна підтримка України».
«До широкомасштабного вторгнення наш проєкт працював в основному на сході України, але тепер наші команди працюють у Києві та Львові. Але наша мета лишається тією ж: відновлення та посилення спроможності української економіки. Ми це робимо в різні способи через наших українських партнерів, які допомагають компаніям знайти джерела фінансування. Історія компанії «Агромастер Плюс» показує, наскільки стійким є український економічний сектор і ми будемо надалі шукати подібні компанії, які хочуть добитися подібного успіху. Ми будемо надалі шукати нові компанії, яким зможемо допомогти для розвитку економіки України у цей непростий час», – резюмував керівник проєкту USAID «Економічна підтримка України» Тімоті Мадіган.
У межах зустрічі учасники обговорили подальші перспективи розвитку підприємства «Агромастер Плюс», а також налагодження співпраці з міжнародними партнерами-донорами для реалізації подібних потужних проєктів на території Львівської області.
«Львівщина – це регіон, де успішно реалізуються інвестиційні проєкти, де влада сприяє розвитку бізнесу та усіляко підтримує інноваційні проєкти. Ми відкриті до нових проєктів, готові допомагати у їхній реалізації та переймати успішний досвід роботи у наших міжнародних партнерів, а також сприяємо у відновленні та розвитку релокованих підприємств в нашу область, адже важливо зберегти робочі місця та унікальні технології, за якими працюють ці підприємства. Завдяки успішному запуску підприємств на зразок «Агромастер Плюс» ця галузь бізнесу розширюватиметься та створюватиме нові робочі місця. У нашій області для цього є усі передумови, тому наша команда активно працює над створення комфортного середовища для бізнесу, який хоче запускати виробництво на Львівщині», – наголосив Максим Козицький.
Під час зустрічі сторони домовилися про подальшу співпрацю, щоб підтримувати й розвивати місцевий та релокований бізнес у Львівській області. Про актуальні можливості для підприємців в межах цієї співпраці інформуватимемо на ресурсах Львівської ОВА.