На Львівщині триває семінар-тренінг для керівників ЦНАПів області
У межах заходу учасники діляться своїм досвідом формування належних ЦНАП для надання якісних адміністративних послуг в умовах кризових ситуацій та відновлення.
Сьогодні, 27-го квітня, у Львові розпочався дводенний семінар «Розвиток центрів надання адміністративних послуг: виклики та шляхи подолання» метою якого є підвищення рівня якості надання адміністративних послуг у центрах надання адміністративних послуг Львівської області. Учасників заходу ознайомили із ефективними інструментами управління для надання адміністративних послуг, а в межах події визначали шляхи зміцнення потенціалу ЦНАП в сучасних умовах.
Учасників заходу привітав заступник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.
«Дякую перш за все нашим партнерам завдяки яким нам вдалося провести цей захід на якому всі учасники неодмінно зможуть почерпнути для себе корисну та необхідну інформацію для подальшого розвитку. Навіть попри війну стратегія Львівської ОВА залишилася незмінною – наближення послуг до всіх мешканців області, саме тому ми продовжуємо розвивати мережу ЦНАПів, ми створюємо віддалені робочі місця, та делегуємо все більше послуг на ЦНАПи. Ми зібралися тут для обміну досвідом, нових знайомств, тому я бажаю кожному взяти з цього заходу якнайбільше», – сказав Олександр Кулепін.
Керівник Програми ПРООН з розвитку регіонів Мустафа Саіт-Аметов долучився до заходу через онлайн зв'язок.
«Наша співпраця з Львівською адміністрацією відбувається вже не один рік і за цей час нам вдалося реалізувати чимало спільних проєктів, але ще більше роботи чекає нас попереду. Я радий, наша співпраця є щоденною, що позволяє нам обмінюватися знаннями і сприяти тому, щоб досвід, який наша організація набуває в різних куточках України імплементувався у Львівській області зокрема. Хочу наголосити, що ми і надалі займатимемося подібним обміном досвідом та знаннями і в межах нашого проєкту «Посилення стійкості громад в регіонах України» надалі підтримуватимемо місцеві ініціативи щодо підтримки ЦНАПів в оновленні обладнання та іншої допомоги. Хочу запевнити що Програма розвитку ООН була і залишається надійним партнером та для нас є честю допомагати вам втілювати нові проєкти у життя», – зазначив Мустафа Саіт-Аметов.
Заступниця Міністра Міністерства у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита у межах панельної дискусії розповіла про інструменти реалізації ветеранської політики та механізми надання адміністративних послуг.
«Надзвичайно рада бачити всіх вас сьогодні тут. Дуже дякую за те, що Львівська область активно працює в сфері адміністративних послуг, які особливо якісно розвиваються на теренах Львівщини, адже їх тут надають фахово та компетентно. ЦНАПи асоціюються з ввічливим ставленням до отримувачів послуг та швидким наданням без черг та зволікань. Цим ми маємо завдячувати саме вам, працівникам центрів надання адмінпослуг, адже ваша робота є особливо цінною у цей непростий для нашої країни час», – наголосила заступниця міністра.
Начальниця управління з системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України Марина Бобраніцька окреслила основні завдання державної політики у сфері надання адміністративних послуг та розповіла про механізми моніторингу і самооцінювання діяльності ЦНАП для поліпшення якості надання послуг.
«Після початку повномасштабної війни це є перший такий захід офлайн характеру, де учасники можуть обмінятися власними напрацюваннями та доробками. Дуже дякую нашим європейським партнерам та представникам адміністрації, які організували подію, яка зібрала однодумців з усієї Львівщини. Завдяки синергії кожного суб'єкти звернень зможуть отримувати ширший перелік послуг, адже саме вони оцінють кожну нову послугу першими. Кожна ініціатива від нашого міністерства виходить з тої проблематики, яка існує на місцях, тому ми максмально швидко реагуємо на запити навіть найменших громад. Чим більше послуг надаватимуть ЦНАПи, тим якіснішим буде державний сервіс усюди», – пояснила Марина Бобраніцька під час панельної дискусії.
Також у межах першого дня доповідали представники державної міграційної служби, пенсійного фонду, держгеокадастру, казначейської служби та міністерства юстиції. Захід організувало управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА за фінансової підтримки Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Великої Британії в межах проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України».