Чеські фахівці готові організувати професійне навчання для українських лікарів
На Львівщину приїхали чеські лікарі готові ділитись досвідом з нашими спеціалістами.
До Львівської ОВА завітав Генеральний консул Чеської Республіки Давид Нови, представниця Міністерства закордонних справ Катержіна Моравцова та представниця Міністерства внутрішніх справ Чехії Деніса Врнятова.
У Чехії діє державна медична програма MEDEVAC. Зараз одним з напрямів програми є допомога цивільному населенню, постраждалому внаслідок повномасштабної війни в Україні. Оскільки саме Львівщина прихистила найбільшу кількість вимушених переселенців, наша область стала однією з пріоритетних для Чехії.
«У Львівській області офіційно проживають близько 240 тисяч ВПО. Кожна людина потребує уваги, тому зі свого боку, ми намагаємося дати людям усе необхідне: житло, харчування, соціальні послуги, а також медичні. Йдеться про належного рівня консультації, операційні втручання, психологічну підтримку. У нас є кваліфіковані кадри, готові надавати ці послуги, а за підтримки з боку чеських лікарів, рівень обслуговування пацієнтів на Львівщині матиме зовсім новий, ще вищий рівень», - зауважив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Разом з почесною делегацією на Львівщину приїхали чеські лікарі різних спеціальностей, в тому числі психологи, реабілітологи, фахівці, що лікують опіки. Вони готові ділитись досвідом з нашими спеціалістами, навчати їх новим технологіям роботи з пацієнтами, працювати на новому обладнанні.
Команда чеських лікарів уже відвідала декілька госпіталів, зокрема у Винниках, де поспілкувалась з місцевими лікарями, а також завітала до нещодавно відкритого центру реабілітації Superhumans.
До теми: На Львівщині офіційно запрацювала перша черга Superhumans Center: детальніше (фото).
«Ми пропонуємо вашим лікарям поїхати на навчання до Чехії. Там вони зможуть отримати нові навички роботи, які знадобляться їм у професійній діяльності. Це навчання абсолютно безкоштовне. Наші фахівці готові також приїхати до України, зокрема на Львівщину, та на практиці навчати ваших лікарів, наприклад, безпосередньо під час операцій. Щодо медичного обладнання, то ми зацікавлені в тому, аби заклади охорони здоров’я закупляли його в Чехії. Воно повністю відповідає європейським стандартам. Важливо, що ми не пропонуємо руку допомоги, ми на рівних хочемо зробити усе задля якнайшвидшої Перемоги України», - запевнила Катержіна Моравцова.
MEDEVAC призначена виключно для цивільних осіб, а будь-яка надана допомога є безкоштовною. Програма координується Міністерством внутрішніх справ Чехії в тісній співпраці з Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством оборони.
Ця програма діє в Україні з 2014 року. За її підтримки були евакуйовані пацієнти з військовими травмами для лікування в Чехії. Нинішня модель програми – це навчання українських фахівців в галузі охорони здоров’я.