Відбулось друге засідання Керівного комітету з формування Стратегії розвитку Львівської агломерації
Головам територіальних громад презентували перші результати з напрацювання Стратегії та Плану заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.
Сьогодні, 13 квітня, провели друге засідання керівного комітету з формування Стратегії розвитку Львівської агломерації.
Організатори заходу: Львівська обласна військова адміністрація та Програма Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і cтійкості в Україні».
«Наше засідання є підтвердженням того, що ми готові системно рухатися на шляху до розробки Стратегії розвитку Львівської агломерації. Сьогодні почуємо певний проміжний звіт того, що зроблено. Аналітична частина фактично на завершальній стадії, напрацьовані понад 60 ідей проєктів міжмуніципального співробітництва. Стратегія Львівської агломерації – це документ, який може стати інструментом залучення інвестицій і що найважливіше – можливістю розв'язання спільних проблем шляхом партнерства, долучення багатьох учасників до розв’язання важливих питань. Ми з вами неодноразово дискутували про те, на яких принципах і в якому порядку має формуватись бачення Стратегії. Позиція Львівської ОВА – однозначно на принципах партнерства, рівноправності і добровільності. Незважаючи від того, яка дохідна частина того чи іншого місцевого бюджету, всі учасники вказаного процесу повинні бути почуті, і лише шляхом компромісу можна рухатись з метою вирішення спільних проблем. Важливо, щоб цей процес був динамічний та системний»,- зазначив у вітальному слові перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
В межах заходу головам територіальних громад презентували перші результати з напрацювання Стратегії розвитку Львівської агломерації на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації на 2023-2025 роки.
Розпорядження про розробку Стратегії видали у жовтні минулого року. Відтак, сформували склад Керівного комітету та 7 галузевих Робочих груп з розробки цих стратегічних документів, де представлені 116 експертів та управлінців органів місцевого самоврядування агломерації.
Проєкт Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» у партнерстві з Фондом місцевої демократії імені Єжи Регульського (Республіка Польща) надає експертну та організаційну підтримку при розробці Стратегії розвитку Львівської агломерації та Плану заходів з її реалізації.
Метою цієї роботи є створення фундаменту для сталого розвитку Львівської агломерації, визначення спільних точок економічного зростання та збалансування інтересів територіальних громад Львівської агломерації шляхом планування її майбутнього розвитку як в умовах повномасштабної збройної агресії проти України, так і в післявоєнний період.
Процес розробки Стратегії розвитку Львівської агломерації та Плану заходів з її реалізації є майданчиком для співпраці громад, який дасть їм можливість планувати та працювати в напрямку подолання спільних викликів, серед яких: необхідність створення єдиної системи громадського транспорту, збалансованого просторового розвитку міських та сільських територій, створення комплексної системи поводження з відходами, необхідність раціонального використання природних ресурсів та подолання спільних екологічних проблем.
На сьогодні на завершальній стадії перебуває робота щодо формування аналітичної частини Стратегії, вже завершили збір статистичних даних, в тому числі ключових показників по територіальних громадах щодо демографії, нерухомості, просторового розвитку, економіки, місцевих фінансів, соціальної сфери, ЖКГ, транспорту, екології та урядування.
Київський міжнародний інститут соціології провів соціологічне опитування мешканців Львівської агломерації в форматі анкетування щодо демографії, якості та кількості отримуваних послуг, маятникової міграції та транспорту, ставлення до агломерації та співпраці громад.
Сформували пропозиції 63 ідей проєктів міжмуніципального співробітництва, які вдалось напрацювати в ході роботи 7 галузевих робочих груп, під час візитів до 16 громад Львівської агломерації та на проведених фокус-групах.
У травні цього року запланований навчально-ознайомчий візит представників територіальних громад Львівської агломерації до Республіки Польща з метою вивчення досвіду Краківської і Верхньо-Сілезької агломерацій.
Довідково:
Відповідно до прийнятого 09.07.2022 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій», території розділено за функціональними типами, де територіями сталого розвитку визначено самодостатні мікрорегіони, територіальні громади з наявним соціально-економічним потенціалом територій та спроможні до збалансованого розвитку в економічній, соціальній та екологічній сферах. Таким мікрорегіоном є Львівська агломерація.
Львівська агломерація - це відносно компактна територія, де проживає понад 1,04 млн мешканців області (42% всіх мешканців), 2/3 капітальних та прямих іноземних інвестицій регіону, понад 90% інноваційного потенціалу Львівщини, другий по потужності міжнародний аеропорт в Україні, найбільша транспортно-логістична та виробнича інфраструктура Західної України.