Якою має бути соціальна інфраструктура Львівської агломерації – обговорили під час засідання профільної робочої групи
Сьогодні, 29 березня, відбулося друге засідання робочої групи «Соціальна інфраструктура» з розроблення Стратегії розвитку Львівської агломерації.
Голова робочої групи - заступник начальника Львівської ОВА з гуманітарних питань Іван Собко зазначив, що у Львівській області завданням усіх органів влади є забезпечення високих соціальних стандартів для людини. Для цього потрібна не лише якісна інфраструктура, а й стратегія управління нею. Тому актуальність налагодження якісної системи надання соціальних послуг є ключовим завданням для Львівської агломерації, і має бути зафіксоване 17 громадами мікрорегіону в відповідній стратегії.
Варто зауважити, що бажання приєднатися до співпраці в межах Львівської агломерації задекларувала ще одна 18-та Бібрська громада.
«Ніщо не має значення, якщо в центрі обговорень планувань, стратегій ми не говоримо про людину – про її комфорт від народження і до кінця життя. Адже всі етапи у житті кожної людини – це і є гідне європейське життя, до якого ми прагнемо. Створення комфортних умов проживання, отримання послуг, допомоги, підтримки для громадян є нашим завданням від центральної до місцевої влади. Соціальна інфраструктура - це не лише про сферу соцзахисту, а й про розвиток мережі молодіжних центрів, шкіл, бібліотек, народних домів – просторів, де молодь може спілкуватися і навчатися», – наголосив Іван Собко.
Під час засідання робочих груп учасники обговорили результати формування Стратегії. Зокрема, станом на сьогодні вже виконано:
✔ Збір та аналіз статистичної інформації.
✔ Фокус-групові дослідження за 8 напрямками: бізнес та бізнес-середовище, заклади вищої освіти, екологи, експерти з питань медичних і соціальних послуг, експерти з місцевого розвитку, молодіжні ГО.
✔ Соціологічне дослідження розвитку агломераційних процесів, їх сприйняття різними групами і мешканцями громад, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.
✔ Розпочато роботу над спільними проєктами.
Також під час другого засідання презентували найбільш важливі результати статистичного та експертного аналізу в соціально-гуманітарній сфері Львівської агломерації. А ще створили карту «експорту-імпорту» послуг між громадами, яку буде використано під час формування сценаріїв та цілей розвитку Львівської агломерації.
Нагадаємо, над стратегічним документом працюють 7 галузевих робочих груп, утворених відповідно до розпорядження начальника Львівської обласної військової адміністрації від 18.10.2022 № 481/0/5-22ВА.
Експертну підтримку надає Проєкт Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».
У засіданнях робочих груп беруть участь експерти Проєкту, представники громад, очільники структурних підрозділів ЛОВА, науковці.