Музейний фронт: у Львівському історичному музеї розповіли про роботу під час війни
За цей час у музеї побували більше 110 тисяч відвідувачів.
З початком повномасштабного вторгнення росії 24 лютого українські музеї вимушено обмежили свою діяльність. Львівський історичний музей також не став винятком – демонтовано постійні експозиції, пам’ятки запаковано й переміщено у безпечні місця.
Разом з тим Львівський історичний музей залишився відкритим для відвідувачів, прийнявши протягом року 115 981 осіб та організувавши 788 екскурсійних груп. Альтернативою постійним експозиціям стали пропозиції різноманітних пізнавально-освітніх заходів та тимчасових виставок.
За рік в музеї відкрили 19 виставок, зокрема, до 110-ї річниці заснування «Пласту», «Армія Нескорених у боротьбі за незалежність» та «Армія нескорених» (пересувна), присвячених 80-річчю створення УПА, виставка «Львів і вода» під незвичним кутом розкриває історію міста, до прикладу, значення води при закладенні княжого граду та ін.
Пам’ятки музею були представлені також на міні виставці в Маріїнському палаці в Києві з нагоди зустрічі президентів України і Туреччини.
Присутність українських музеїв є вкрай важливою на міжнародній арені. Львівський історичний музей цього року реалізував чотири виставкові проєкти у дружніх Литві та Польщі:
- «День тріумфу – Станіслав Жолкєвський представляє Сигізмунду ІІІ і королевичу Владиславу на Сеймі 1611 р. полонених царів Шуйських», презентований у Королівському замку на Вавелю у Кракові;
- «За волю України!», реалізований спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні у Воєнному музеї імені Вітаутаса Великого в місті Каунас (Литва);
- «Безтурботність. Дитинство у Великому Князівстві Литовському» відбувся у Національному музеї – Палац Великих Князів Литовських у Вільнюсі.
- Ще один проєкт до відзначення 80-ліття УПА «Нескорені. Українська повстанська армія» презентовано у Музеї окупації та боротьби за свободу у Вільнюсі.
Найбільшою популярністю користувалися заходи, організовані для дитячої аудиторії, значна частина якої були діти ВПО. Едукаційні заходи (квести, вікторини, інтегровані екскурсії, майстер-класи) «Наша Державність», «Королівська грамота», «Незвідана Україна», «Дослідники археології», «Колесо-квест» та інші допомагали маленьким українцям пізнавати власну історію, освоювати навики комунікації, розвивати творчий потенціал. Для інклюзивної аудиторії реалізовано проект «Побачити небачене» в рамках Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2022 рік. Всього у 2022 році було організовано 48 едукаційних заходів.
Детальніше про роботу музею тут - https://bit.ly/3LL63XD