За рік Львівський оборонний кластер виготовив майже 100 тисяч бронежилетів (фото)
Працювати ЛОК почали з перших днів широкомасштабного вторгнення. Рівно рік тому, 24 березня, вони отримали офіційний статус.
Отож, за цей рік для виготовлення бронепластин імпортували 800 тонн бронесталі. На виробництво плитоносок для бронежилетів витратили 130 км² кордури (спеціальна тканина). Така площа матеріалу може майже повністю покрити місто Львів. Для демферного шару на бронеплитах використали 66 км² пінополіетилену.
«Захистимо тих, хто боронить нашу свободу», - саме так починався один з найперших дописів на сторінках ЛОК. Тоді однією з найгостріших потреб була потреба у бронежилетах.
«Усі, хто в останні декілька тижнів намагався знайти бронежилети для потреб нашої армії, знають, що сьогодні в Україні зробити це дуже складно. До того ж постійно виникають питання щодо якості броні, адже вона має бути відповідного класу та відповідати стандартам. В результаті бійцям та волонтерам доводиться замовляти індивідуальний захист з-за кордону. Проте бронежилети потрібні вже, тут і зараз. Тому наше головне завдання – якнайшвидше оснастити ними наших бійців», — допис у ФБ від команди ЛОК, березень 2022 року.
Завдяки підтримці численних донорів, партнерів та колег ЛОК вдалося:
- Сили оборони України забезпечити 95 тисячами військових бронежилетів;
- Медикам прифронтових та фронтових територій передати 3200 спеціалізованих бронежилетів;
- Для евакуації дітей із зони бойових дій виготовити та передати 550 комплектів (бронежилет + каска).