У Львові відкрили Регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Відтепер рідні оборонців зі Львівщини та ще кількох областей можуть отримати допомогу у пошуку зниклих, не приїжджаючи до столиці.
Регіональний центр Західного регіону Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими (далі – Західний регіональний центр, Західний РЦ) створили для покращення взаємодії з родинами захисників та захисниць і задля вирішення основних завдань Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Волинській, Закарпатській та Рівненській областях.
Головним завданням РЦ є надання інформаційно-консультативної та необхідної профільної підтримки сім’ям полонених та зниклих безвісти, а також надання допомоги звільненим з полону в проходженні реабілітації та постреабілітаційних заходів.
Західний РЦ – це четверте регіональне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими в Україні. Перший Регіональний консультаційний центр (у якому надають послуги областям Південного регіону), відкрили у листопаді 2022 року.
Керівник Робочої групи Координаційного штабу щодо взаємодії зі ЗМІ та родичами оборонців України Андрій Юсов наголосив, що важливо звертатися по допомогу з пошуком військовополонених та зниклих безвісти саме до офіційних структур, державних органів влади.
«У Західному регіональному центрі надаватимуть всю необхідну інформацію, розробили дорожню карту надання допомоги у пошуку. Закликаємо не звертатися до ворожих ресурсів, тому що будь-яку інформацію ворог може використати як проти наших полонених захисників і захисниць, так і проти їхніх родин. Рідні військовополонених готові на все заради отримання хоч якоїсь інформації про своїх близьких, проте можуть натрапити на шахраїв або на спецслужби ворога, такі випадки є, їх розслідують правоохоронні органи», – наголосив Андрій Юсов.
Як розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький, консультанти РЦ у Львові вже мають досвід роботи, адже кожен з них починав свою діяльність в Офісі підтримки родин військовослужбовців. В Офісі надавали юридичну, соціальну та іншу підтримку, але не могли допомогти у пошуку зниклих безвісти та військовополонених, оскільки не мали доступу до баз даних.
«Відкриття регіонального центру – це ще один важливий крок підтримки для наших людей. Дякую працівникам Офісу підтримки родин військовослужбовців, які взяли на себе величезну відповідальність. Відтепер рідні наших оборонців можуть отримати допомогу у пошуку рідних, не їдучи для цього у столицю. У Центрі працюють юристи, психологи та консультанти, які також надаватимуть допомогу сім’ям тих, хто загинув», – зазначив під час відкриття Західного РЦ начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Також до роботи залучили представників військових та силових структур: це СБУ, прокуратура, поліція, військкомати та Сили оборони. Функціонування представництва КШППВ буде сприяти координації зусиль місцевих органів влади, управлінь та відомств регіону у напрямі допомоги родинам оборонців, які опинилися у полоні.
Керівником Західного регіонального центру стала Анна Кузюта, яка є водночас координаторкою Офісу підтримки родин військовослужбовців.
Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими розташувався у Львові на вулиці Коперника, 17. Центр має власну гарячу лінію, яка працюватиме з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 17:00 для запису на прийом, та з 10:00 до 16:00 – для консультації по телефону. Телефон гарячої лінії Західного РЦ – 0-800-300-541, для дзвінків з-за кордону – +380322295754. Адреса регіонального центру - вул. Коперника, 17, м. Львів.
Читайте також: Потребував допомоги після ампутації: в Офісі підтримки родин військових подбали про батька воїна