Попри війну обласний театр ляльок торік поставив на сцені чотири прем’єри
У час повномасштабної війни театр використовувався як прихисток для вимушених переселенців.
Львівський академічний обласний театр ляльок за 2022 рік представив глядачам 4 прем’єри. Серед них вистава-антистрес «Сонячне небо». Вона допомагала здобути позитивні емоції дітям, в тому числі ВПО, за допомогою поєднання музики й руху.
З-поміж інших – «Шмата. Одного вечора у бомбосховищі». Це театральний антистрес, комедія з елементами чорного гумору та експресивної лексики. У виставі розгортаються історії п'ятьох незнайомців у період війни, що чергуються зі стильним і щирим гумором. Комедія абсурду перетікає у детектив, містику та стендап. Показ відбувався у справжньому бомбосховищі.
Глядачам представили також виставу «Про лицаря Прищака та принцесу Гарнюню». Вистава у легкій комедійній манері зачіпає важливі теми - прийняття себе та важливість людських якостей, а не зовнішності. Вистава є наполовину мюзиклом - у ній багато музики та пісень у стилі поп-року 1970-х, написаних самим режисером Марцином Маженцем.
До зимових свят спільно з Харківський театром ляльок представили на сцені Вертеп. Цей вертеп не є звичним та традиційним, оскільки у ньому немає слів. Автори комунікують з глядачем через символи та традиційну різдвяну музику, основою якої є колядки та використання різних перкусій. У виставі відсутня звична історія, а натомість є ритуальне дійство, яке повертає до прадавнього сюжету про народження і смерть, надає сили та віри у неминучу перемогу Добра і Світла.
У час повномасштабної війни театр використовувався як прихисток для вимушених переселенців. Загалом тут прийняли понад 450 ВПО, організували для людей побут: поставили пральні машинки, відремонтували душ.
Також працівники та актори театру займались активно волонтерством. Про цю та іншу діяльність читайте більше у звіті Львівського академічного обласного театру ляльок за посиланням.