Начальник Львівської ОВА виступив на засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад
Максим Козицький виступив із доповіддю щодо стану енергетичної системи у Львівській області та заходів, які необхідно вжити.
Сьогодні, 22 лютого, начальник Львівської ОВА Максим Козицький разом з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та міським головою Львова Андрієм Садовим взяли участь у розширеному засіданні Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Очільник Львівщини виступив із доповіддю щодо поточного стану енергетичної системи у Львівській області та заходів, які необхідно вжити, щоб подолати наслідки терористичних атак російських окупантів по об’єктах енергетичної інфраструктури.
Зокрема, Максим Козицький наголосив, що для забезпечення життєдіяльності інституцій Львівщини та інших областей нашої держави важливо на державному рівні визначити об’єкти критичної інфраструктури та пріоритетність їхнього електропостачання, і зазначив, що на виконання вимог Закону України «Про критичну інфраструктуру» не всі секторальні органи здійснили категоризацію об’єктів критичної інфраструктури, відповідно, не віднесли певні об’єкти до критичної інфраструктури, хоч вони такими є.
Він також додав, що споживачі вимагають прозорості запровадження графіків відключень, адже людям треба планувати своє життя та робочі процеси.
«Необхідно, щоб відключення тих чи інших категорій споживачів відбувалося за чітким нормативно-правовим регулюванням. Мають бути порядок застосування відключень, принципи, за якими вони відбуваються, та пріоритетність при складенні таких графіків», – наголосив Максим Козицький.
Про важливість проведення режимних замірів:
«Без проведення режимного заміру визначити справедливі ліміти для областей неможливо. Розумію, що всім областям складно знайти баланс забезпечення потреб населення та функціонування економіки. Однак, якщо говорити про Львівську область, споживання електроенергії у нас не знизилося. Цьому сприяють 400 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які проживають на Львівщині. Крім того, наша область прийняла 225 релокованих підприємств.
До того ж, потрібно напрацювати механізм режимного заміру, який би дозволив об’єктивно визначити споживання у кожній області з врахуванням пошкодження енергетичної інфраструктури», – зазначив Максим Козицький.
Він також акцентував, що для стимулювання бізнесу як рушійної сили відновлення держави, потрібно докорінно переглянути питання приєднання споживачів до електричних мереж. Плата за приєднання суттєво здорожчує будівництво нових об’єктів, у тому числі – на місці тих, які зруйнували oкупанти.
«Крім цього, фактично виходить монополія, коли абонент платить за можливість приєднання, а це мільйони гривень, оплачує афілійованим компаніям оператора системи розподілу за виконання робіт з приєднання, за обладнання і реконструкцію підстанцій. Обладнання переходить на баланс обленерго і надалі споживач ще й платить за розподіл електричної енергії оператору.
Тому, вкрай необхідно внести зміни в Закон України «Про ринок електричної енергії», розділ IV Кодексу систем розподілу та порядок формування плати за приєднання до системи передачі й системи розподілу», – підсумував начальник Львівської ОВА.