Експерти оцінили наслідки війни для соціально-гуманітарної сфери Львівщини
В межах робочої групи, що відбулась 17 лютого, учасники обговорили, як можна осучаснити сценарії розвитку та адаптації до нових факторів регіонального розвитку.
Ключовою темою стала також оцінка впливу пандемії COVID-19 та повномасштабної війни на соціальну сферу регіону.
Учасниками стали представники освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, спорту, керівники структурних підрозділів ЛОДА, представники аналітичних інституцій та волонтерської спільноти.
Серед факторів, які значною мірою вплинули на соціально-гуманітарну сферу Львівщини є велика кількість осіб старшого віку та людей з інвалідністю, ВПО.
Разом з тим, збільшення навантаження на соціальну інфраструктуру та соціальні інституції вимагає від регіону розвивати систему підтриманого проживання, а також модернізовувати програми інтеграції вимушених переселенців в повноцінне життя громад.
Посилилася необхідність розвитку реабілітаційної медицини та всесторонньої підтримки ветеранів війни. На новий рівень виходить необхідність пристосування до вимог безбар’єрності публічної інфраструктури.
Експерти погодилися в умовах сьогодення необхідно зробити наступне:
- сприяти розвитку потенціалу громадянського суспільства, що формує високий волонтерський потенціал та забезпечує гідну відсіч агресору;
- підтримувати проєкти міжмуніципального співробітництва та співпраці з донорами;
- напрацювати концепції, щодо стимулювання повернення українців, які вимушено перебувають за кордоном;
- залучити міжнародну технічну допомогу.