До уваги: природні угіддя, що орендуються аграріями розорювати заборонено
Відповідно до Земельного кодексу України землекористувачі зобов`язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.
У Законі України «Про землеустрій» йдеться, що цільове призначення земельної ділянки – це допустимі напрями використання земельної ділянки відповідно до вимог закону щодо використання земель відповідної категорії та цільового призначення.
Існує облік земельних ділянок, які класифікують за видами цільового призначення. Ці види затверджені наказом Державного комітету України із земельних ресурсів. Наказ визначає поділ на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, тощо. Землі за основним цільовим призначенням поділяються на категорії.
До складу земель сільськогосподарського призначення, належать сільськогосподарські угіддя. Вони складаються з ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелог. Зазначені норми права розрізняють категорії земель за їх цільовим призначенням та види використання земельної ділянки в межах кожної категорії земель.
Власники або користувачі землі с/г призначення мають використовувати їх виключно в межах вимог, встановлених статтями 31, 33-37 Земельного кодексу України для їхнього виду використання. Зміна цільового призначення допускається лише за умови обґрунтування доцільності такої зміни в порядку, визначеному законом та органами влади, відповідно до їх повноважень. Порушення порядку зміни цільового призначення земель є підставою для притягнення до відповідальності відповідно до закону громадян та юридичних осіб.
«Користувачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення повинні використовувати земельні ділянки відповідно до того виду використання, за яким ці земельні ділянки були передані їм власником. І якщо передана земельна ділянка для ведення фермерського господарства чи товарного сільськогосподарського виробництва аграрію належить до сіножатей, то такий аграрій повинен використовувати ділянку відповідно до того виду використання, за яким ця земельна ділянка були передана в користування. Отже ділянка, що віднесена до сіножатей не повинна розорюватися і не може бути використана аграрієм для посіву сільськогосподарської культури. Аграрій на власний розсуд може визначати лише напрями своєї діяльності, спеціалізацію господарства для використання певного виду угідь з метою ведення своєї діяльності, без зміни виду використання земельної ділянки», - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
Довідково:
Оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення своєї діяльності.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.