«Одне з ключових завдань, які має ставити перед собою місцева влада, – соціалізувати вимушених переселенців», – Максим Козицький
Начальник Львівської ОВА взяв участь в експертній дискусії, яку ініціював УКУ.
Сьогодні, 28 січня, у Львові відбулася експертна дискусія «Модернізація України: виклики регіонального управління в умовах війни». Її організувала Школа публічного управління Українського католицького університету.
Серед питань, які обговорили – воєнний стан і повоєнна модернізація, безпекові виклики як чинник модернізації регіонів України, вплив релокованого бізнесу і внутрішньо переміщених осіб на розвиток українських регіонів, заохочення повернення українських біженців в Україну і їхнє залучення до повоєнної відбудови, пріоритети економічної модернізації регіонів після війни.
«Війна – це виклики, які ми повинні здолати. Ми подолаємо їх і вийдемо з цієї війни сильнішими, у тому числі в економічному плані. Наше завдання зараз – створити максимально можливі комфортні, зручні умови для діяльності підприємців, щоб вони відчували справедливість, могли працювати і сплачувати податки, за які держава зможе виготовляти танки, снаряди та іншу зброю.
Прозорість діяльності і подолання корупції – одні з основних викликів, які є перед державою у всіх галузях, особливо в час війни», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Він також додав, що, як показала повномасштабна війна, основний інвестор у нашій державі – внутрішній. Найбільше вірять в Україну, інвестують у її розвиток, створюють робочі місця і сплачують податки – саме українці.
«Одне з ключових завдань, які має ставити перед собою місцева влада – соціалізувати вимушених переселенців. Бо чим більше людей соціалізуються, тим більше – залишаться у нас, тим більше робочих місць створять, тим більше буде споживання, тим більше буде сплачених податків. Так і рухається економіка», – зазначив Максим Козицький.
Учасниками дискусії також стали Геннадій Зубко, віцепрем'єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (2014-2019 рр.) та Віталій Коваль, начальник Рівненської ОВА. Модератор: Віктор Борщевський, доктор економічних наук, завідувач кафедри державного управління Українського католицького університету, завідувач відділу розвитку територіальних громад і транскордонного співробітництва Інституту регіональних досліджень НАН України.
Дискусія стала четвертою із серії зустрічей, присвячених темі модернізації України в час війни та повоєнний період. Відвідали дискусію студенти та працівники УКУ, студенти Національного університету «Львівська Політехніка» та Української академії друкарства, представники Жіночої ділової палати, держслужбовці, представники Обласної асоціації місцевих рад, учасники проєктів USAID.