Будинки мають бути не пасткою, а прихистком: очільник Львівської ОВА доєднався до онлайн-презентації «Альбому безбар’єрних рішень»

Презентація Альбому безбар'єрних рішень
Впродовж 2022 року на Львівщині оглянули понад 800 соціально важливих об’єктів щодо їх доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.
Сьогодні, 25 січня, відбулась презентація «Альбому безбар’єрних рішень», який створили в межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Його представили у офлайн-форматі студентам та викладачам профільних університетів в Києві та у онлайн-форматі керівникам обласних адміністрацій України. У зустрічі взяли участь очільник Львівської ОВА Максим Козицький, заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко та директорка департаменту архітектури і містобудування ЛОВА Олена Василько.
Зазначимо, що «Альбом безбар’єрних рішень» – це посібник для проєктувальників та архітекторів публічного простору. У ньому експерти зібрали рекомендації щодо безбар’єрного облаштування простору для різних користувачів, зокрема батьків з маленькими дітьми, людей старшого віку, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
В умовах повномасштабної війни проблема безпечного та зручного пересування містами України для маломобільних осіб загострилась. Адже з’явилось ще більше людей, які мають підвищену чутливість до світла та звуків, повертаючись із зони бойових дій, або тих, які після вимушеної евакуації планують повернутися додому з маленькими дітьми.
Тому, впродовж 2022 року на Львівщині вже вдруге провели обстеження та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів різного призначення. Загалом вдалось проінспектувати 827 споруд, а саме:
- 59 будівель для евакуйованих осіб (гуртожитки, модульні містечка тощо),
- 494 адміністративні будівлі,
- 18 центрів зайнятості,
- 256 фінансових установ (банки, поштові відділення, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні фонди).
З них безбар'єрними є 26%, частково бар’єрними – 34%, бар'єрними – 40%.
За словами Максима Козицького, Львівська область надалі працюватиме над тим, щоб маломобільні групи населення, зокрема люди з інвалідністю, могли комфортно пересуватись суспільними просторами та мали фізичний доступ до всіх соціально важливих будівель і установ.
Довідково:
«Альбом безбар’єрних рішень» складається з чотирьох розділів. Там описують, якими повинні бути доступні ґанки та подвір’я, вулична інфраструктура, громадський простір, громадські будівлі та споруди. Усі розділи мають рекомендації з урахуванням реалій воєнного часу та безпекових потреб.
Посібник створили в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізувала громадська організація «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Детальнішу інформацію про посібник можна дізнатись за посиланням, а переглянути «Альбом безбар’єрних рішень» – тут.
Ярина Пукало