Відомого архітектора Галичини Василя Нагірного вшанували у його рідному селі на Стрийщині

«Василь Нагірний – творець храмів і духу»
У селі Гірне відбувся мистецький захід «Василь Нагірний – творець храмів і духу».
У межах відзначення 175-ої річниці від дня народження видатного архітектора і громадського діяча, творця новітньої галицької школи сакрального монументального будівництва Василя Нагірного, 15 січня, у його рідному селі Гірне на Стрийщині відбувся духовно – мистецький захід «Василь Нагірний – творець храмів і духу».
На святкове дійство, яке відбулося за сприяння сектору культури Стрийської РВА та Грабовецько-Дулібівської ТГ, у місцевому храмі зібралися односельці відомого земляка.
«Цей чоловік, що всього у власному житті добився самотужки, є автором понад двох сотень храмів – практично кожна четверта церква Галичини збудована за його проєктом. Свого часу не маючи жодної матеріальної підтримки, але маючи сильне бажання вчитися, він навчався у Швейцарії, майже 10 років пропрацював у цій країні на різних будівельних посадах. Спостерігши, як живуть швейцарці, загорівся ідеєю організувати Швейцарію в Галичині. Залучаючи кращих фахівців у тій чи іншій галузі, створив або був дотичний до створення товариств та організацій, які вивели життя місцеве життя на новий рівень», – розповів декан Любинцівського деканату Стрийської єпархії УГКЦ, місцевий парох о. Григорій Шептицький.
Відомо, що Василь Нагірний був засновником товариств «Славія», «Народна торгівля», «Сокіл», «Зоря», «Дністер», «Народна Гостиниця», «Товариство для розвою руської штуки».
З колядками та щедрівками перед присутніми виступили учасники художньої самодіяльності Народного дому села Гірне.
Завідувачка сектору культури Стрийської РВА Іванна Шимків від імені начальника РВА Богдана Янка подякувала присутнім за прекрасне дійство.
«Сьогодні дуже важлива подія, з якою ми для себе ще раз відкриваємо визначну особистість, що жила і творила на Стрийщині. Василь Нагірний – це легендарна постать, яка увійшла в історію, як людина, що не декларувала свою любов до України, а щоденною працею доводила це, залишивши нам багату спадщину і прекрасний приклад служіння Батьківщині», – зазначила Іванна Шимків.