Єдина Державна Електронна Система
Департамент є активним користувачем послуг Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).
На порталі надають послуги 7 уповноважених органів містобудування та архітектури на районному рівні та 48 головних архітекторів територіальних громад Львівської області.
Переваги системи:
Цифровізація – усі послуги у сфері будівництва можна отримати в електронній формі. Встановлюються чіткі часові межі отримання дозвільних документів, що полегшує процес стратегічного планування інвестиційних проєктів.
Контроль – на порталі можна отримати доступ до всіх етапів процесу будівництва від одержання містобудівних умов та обмежень, технічних умов на приєднання до інженерних мереж і до повного комплекту робочої документації, позитивного висновку експертизи на об’єкти будівництва, журналів авторського та технічного нагляду, тощо. У випадку відмови в наданні дозвільного документу чи вихідних даних для проєктування — аргументована відповідь.
Розподіл функцій містобудівного контролю, нагляду – ще раз нагадує про важливість проведення містобудівного моніторингу, який вже розпочали громади Львівщини згідно нової редакції наказу № 170 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку проведення містобудівного моніторингу». Моніторинг самочинного будівництва здійснюється на місцях: зокрема, органи місцевого самоврядування відтепер не просто можуть, а повинні впливати на незаконні забудови. Прозорість та посилення контролю на етапі відповідності містобудівній документації (комплексним плани просторового розвитку, генеральним планам населених пунктів).
Відповідальність – усіх учасників ринку за порушення у сфері містобудівної діяльності передбачені санкції та великі штрафи однозначно зупинить хвилю самочинної забудови та будівництво, яке суперечить проєктним рішенням.
Нагадуємо, що за допомогою ЄДЕССБ у сфері законодавства про охорону та збереження культурної спадщини департаментом здійснюється:
Погодження науково-проектної документації на виконання робіт із консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам’яток місцевого значення. Видача дозволу на консервацію, реставрацію, реабілітацію, музеєфікацію, ремонт, пристосування пам’яток місцевого значення. Погодження відповідних програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земельних робіт. Видача дозволу на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони.
Підпишіться, щоб отримувати листи.