Дитяча Ортопедія
У 10-річного Артура була серйозно уражена права нижня кінцівка – укорочене на 6,5 см стегно, деформація колінного суглобу та еквінус стопи.
Хвороба почала проявлятися у дворічному віці, одна нога ставала коротшою та деформувалася.
Батьки звернулися до лікарні із запитом про оперативне втручання спрямоване на подовження кінцівок. Проте, коли лікарі оглянули дитину, то прийняли рішення, що не можна подовжувати стегнову кістку не скорегувавши наявні вторинні деформації.
«Справа в тому, що у хлопчика на фоні основного захворювання у процесі росту організму виникли ще й вторинні зміни - вивих надколінка, прогресувало укорочення кінцівки, утворилася вальгусна деформація на рівні колінного суглобу, розвинулася сколіотична деформація хребта. А за рахунок того, що нога у нього коротша і він весь час наступав на пальці, то в дитини на додачу сформувалася стійка так звана еквіновальгусна установка стопи», - пояснив керівник клініки нейроортопедії, травматології та реабілітації лікарні «ОХМАТДИТ» Олександр Корольков.
Хвороба Ольє (інша назва - дисхондроплазія або хондроматоз кісток) відноситься до вроджених патологій і діагностується не більше, ніж в 4% випадків від усіх захворювань скелету.
«Суть цієї хвороби у тому, що уражаються довгі кістки скелету. Кістка перетворюється в хрящову тканину і за рахунок цього втрачається основна якість кісткової тканини – міцність. Тому кістки деформуються, укорочуються, а іноді і ламаються», - додав Олександр Корольков.
Маленькому пацієнту виконали складне багатокомпонентне хірургічне втручання, тобто, кілька операцій за один наркоз.
«Поки трансплантати перебудуються має пройти час - як мінімум 6-8 місяців і лише після цього можна говорити про подовження кінцівки. Але поки цей період пройде, нам потрібно, щоб друга нога ще більше не підросла», - додав ортопед.
І хоч на Артура чекає іще як мінімум 2 етапи хірургічних втручань, сьогодні хлопець почувається добре і має хороший настрій. Дитина розпочала активну реабілітацію - ходить з милицями з частковим навантаженням на кінцівки.
Підпишіться, щоб отримувати листи.