Історія успіху: як фінансова підтримка обласного бюджету стимулює сільгоспвиробників вирощувати овочеві культури
Для забезпечення продовольчої безпеки в державі сільськогосподарські товаровиробники Львівської області збільшили у поточному році посівні площі всіх сільськогосподарських культур на понад 5 %.
Одним з таких сільськогосподарських виробників є фермер Петро Вовк, голова фермерського господарства «Малинівка», що на Пустомитівщині Львівського району.
Фермерське господарство «Малинівка» створили у 2000 році. Зараз в користуванні 259 гектарів землі, господарство займається вирощуванням овочевих культур: моркви, буряка, капусти, картоплі, а також зернових культур.
Овочеві культури у поточному році займали 84,9 га, що становило 32,7 % до посівної площі.
«Щороку дбаю про придбання насіння високопродуктивних сортів овочів. Для цього закупляю якісне високорепродукційне насіння, здебільшого зарубіжної селекції, яке забезпечує високу врожайність, оскільки якісного вітчизняного насіння на ринку мало. Відшкодування вартості високорепродукційного насіння овочевої групи з обласного бюджету в межах Комплексної програми у цьому році вперше, тому одразу скористався фінансовою підтримкою. Завдяки програмі площі овочевих культур у господарстві збільшились до 70 % в порівнянні з минулим роком, а отримані у поточному році кошти обласного бюджету в сумі 50 тис. грн. використав на придбання елітного насіння овочів. Та зупинятись на досягнутому не варто, бо умови, що склались під час воєнного стану вимагають збільшення обсягів виробництва», - зазначив Петро Андрійович.
Вагомі врожаї вирощуються в господарстві завдяки чіткому дотриманню технологій та тісній співпраці з науково-дослідницькими установами України.
Окрім вирощування капусти, моркви, буряка столового у господарстві близько 28 % площ відведено під вирощування картоплі. Вирощену продукцію господарство реалізує на ринках міст області та найбільшому в західному регіоні оптовому ринку сільськогосподарської продукції «Шувар».
Фермерське господарство є членом сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Фермерська родина». Це допомагає реалізувати вирощену продукцію, через онлайн-магазин.
Нагадаємо, на 2023 рік в області затвердили Комплексну програму підтримки та розвитку сільського господарства. У програмі продовжили фінансову підтримку сільгоспвиробників у вигляді часткового відшкодування вартості придбаного та висіяного в поточному році високорепродукційного насіння в сумі 1200,0 тис.грн.
Відшкодуванню підлягає вартість насіння гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюсельської, цвітної), столового буряка, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів, баклажанів, а також огірків, помідорів, перцю (які вирощуються у видкритому грунті) не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду в розмірі до 50 % вартості насіння, але не більше ніж 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва.
«Насіння є першим елементом технології вирощування сільськогосподарських культур, від якого залежить продуктивність посівів та ефективність всіх наступних технологічних заходів і витрат на вирощування. Тому, на 2023 рік і надалі будемо підтримувати фінансово, щоб аграрії використовували високоякісний посівний матеріал», - зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.