На Золочівщині не використовують мову окупанта: в області провели черговий рейд
Члени міжвідомчої робочої групи побували у понад 20 закладах Золочівського району.
Сьогодні, 20 грудня, члени міжвідомчої робочої групи при Львівській ОВА провели роз‘яснювальну роботу серед власників закладів обслуговування у Золочеві.
«Ми постійно намагаємось нагадувати нашим відвідувачам про те, що в нашому закладі не підтримують мову агресора. В такий непростий час використання російської є злочином. З радістю підтримуємо такі ініціативи, бо хочемо аби всіх українців об‘єднували головні цінності», – розповіла адміністраторка одного із закладів обслуговування міста Золочів.
Члени міжвідомчої робочої групи побували у понад двох десятках закладів, де розмістили інформаційні наліпки «Львівщина вільна від російськомовного культурного продукту», «Львівщина вільна від мови окупанта терориста вбивці».
Також, в межах робочої поїздки провели зустріч із представниками Золочівської РВА, поліції та освіти, де підбили підсумки проведення роз‘яснювальної роботи у районі.
«Після доручення начальника Львівської ОВА ми затвердили перелік заходів, які впроваджувати серед населення. Зокрема, у Золочівському районі ми зосередили увагу на навчальних закладах. Систематично закликали школярів не використовувати російськомовний контент та популяризувати українську мову всюди.
Також, на території району діють мовні клуби, де по сьогодні відбуваються заняття із вивичення української мови для внутрішньо переміщених осіб та загалом для тих, хто хоче покращити свій рівень володіння державною мовою. Вже зараз ми розробляємо заходи на 2023 рік, які допоможуть популяризувати державну мову та не використовувати мову агресора. Особливо це стосується тих, хто переїхав до нас із зони бойових дій», – наголосив начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Золочівської РВА Тарас Дума.
За результатами рейду у місті Золочів, в жодному закладі не виявили порушення щодо дії мораторію.
Нагадаємо, з 2018 року на Львівщині встановлено мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту.