Львівська ОВА та компанія «Смарт-Тикет Технолоджи» відповіли на найпоширеніші запитання щодо впровадження е-квитка в області
Під час пресконференції вони розповіли більше про інвестора та походження обладнання.
Заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко нагадав, що впровадження е-квитка на Львівщині – дуже важливий процес, який пов’язаний з комфортом та прозорістю діяльності транспортних засобів.
«Електронний квиток – це, по-перше, зручності для жителів області, які зможуть оплачувати проїзд чи то карткою, чи будь-яким гаджетом. Сьогодні такий вид розрахунку працює майже всюди, окрім транспорту. По-друге, ми зможемо мати чіткий облік всіх наших пільговиків», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.
Він додав, що для роботи над впровадженням електронного квитка розпорядженням голови Львівської ОВА створили комісію та оголосили конкурс, в якому перемогла компанія «Смарт-Тикет Технолоджи». Зараз договір з компанію на стадії підписання.
За словами GR партнера компанії СТТ Олексія Шуліки, компанія «Смарт-Тикет Технолоджи» є виключно українською компанією, яку створили в Україні у 2020 році з метою надання якісних комплексних послуг у сфері покращення транспортної галузі в Україні.
«Всі власники та бенефіціари «Смарт-Тикет Технолоджи» є громадянами України і жодного відношення до будь-яких осіб або компаній, які працюють в росії, не мають. Установа здійснює свою роботу за технічної підтримки компанії «Київстар», яка хмарно підтримує обробку всіх даних, які залишатимуться конфіденційними», – підкреслив він.
Технологічним партнером «Смарт-Тикет Технолоджи» є компанія РЕНОМЕ СМАРТ, вона займається сервісним забезпеченням реалізації е-квитка.
«РЕНОМЕ СМАРТ – рівненська компанія, яка працює в Україні 31 рік. Вона бере на себе всі зобов'язання щодо сервісного забезпечення, зараз ми обслуговуємо багато банківського обладнання – кожен третій банкомат в Україні під нашим керуванням. На поточний момент у Львівські області працює 8 наших інженерів – вони мають автомобілі, щоб швидко ремонтувати і відновлювати валідатори», – розповів директор з розвитку бізнесу РЕНОМЕ СМАРТ Валерій Сіроштан.
Раніше установа займалась встановленням техніки для функціонування е-квитка у Черкасах та Маріуполі. Валерій Сіроштан наголосив, що все обладнання, яке будуть використовувати для оснащення автобусів Львівщини, закупляли у Китаї.
«У митних накладних вказано, що країна походження техніки – Китай, все відповідає міжнародним експортно-імпортним стандартам, пристрої приходять сюди у форматі запчастин, ми їх збираємо. Варто зауважити, що валідатори, які ми встановили в Черкасах, в Україну завозили через Естонію. Цього разу, для транспортних засобів Львівської області, ми замовили пристрої CS10 з Китаю. Це не техніка російської компанії «Мультіпас», з ними ми не працювали і ніколи не будемо працювати», – резюмував він.
Для впровадження електронної системи оплати «Смарт-Тикет Технолоджи» використовує мобільний застосунок Smart Ticket City, постачальником є холдинг BPC AG. Керівник українського офісу BPC Володимир Литошенко наголосив, що компанія входить в холдинг ВPC. Штаб-квартира BPC AG є в Баар, Швейцарія, після 24 лютого бізнес холдинг в росії та республіці Білорусь продали іншим власникам під новою торговою маркою.
«Наразі BPC AG працює в 90 країнах світу, в нас є понад 300 клієнтів. Компанія є постачальником додатку автоматизації оплати проїзду O-City. Ми надали нашим партнерам офіційний документ, який доводить, що наразі ця компанія не має жодного відношення до бізнесу в РФ. ВPС працює в проектах з USAID та Світовим Банком, є офіційними партнерами американської платіжної системи VISA», – додав Володимир Литошенко.
Заступник очільника Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін зазначив, що з боку компанії-переможця та всіх її партнерів жодних порушень українського законодавства не виявили.
«Це вперше на обласному рівні роблять такий проєкт. Якщо Львівщина реалізує його, то це буде значний стрибок вперед з вибілювання транспортного бізнесу і покращення його керування. Компанія-переможець завірила, що займаючись запровадженням е-квитка, систему розгортатимуть на території України в дата-центрах «Київстару», згідно зі законом, на цей проєкт має бути створена комплексна система захисту інформації, яка унеможливить будь-які витоки даних. Як вже зазначали, процесинг BPC використовують чимало банків України. Сподіваємось, що ми реалізуємо проєкт вже в наступному році і це дозволить жителям області та іноземним відвідувачам користуватись зручною системою», – підсумував Олександр Кулепін.
Ярина Пукало