Майже мільйон людей на Львівщині отримали гуманітарну допомогу від партнерів, залучених до роботи ККЦ
Консультативно-координаційні центри (ККЦ) запрацювали у кожному районі області наприкінці серпня і стали майданчиком співпраці для міжнародних партнерів та координації допомоги у районах Львівщини.
Сьогодні, 13 грудня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з партнерами Управління ООН з координації гуманітарних справ/OCHA Ukraine. Вони є партнерами консультативно-координаційних центрів (ККЦ), які запрацювали з ініціативи ОВА у кожному районі та безкоштовно допомагають ВПО і усім людям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Спеціалістка з координації Офісу ООН з гуманітарних справ в Україні Олена Конопкіна презентувала присутнім зведені дані роботи всіх партнерів на Львівщині за 2022 рік.
Так, від лютого до листопада цього року на Львівщині, завдяки партнерам Львівської ОВА з різних українських та зарубіжних організацій, майже мільйон людей із категорій, які втратили дім та стали вимушеними переселенцями, отримали гуманітарну допомогу.
В області активно працюють 15 кластерів, до роботи яких залучені 183 гуманітарні партнери. Серед них: національні неурядові організації – 98, міжнародні неурядові організації – 58, ООН агенції – 11, міжнародні організації – 6, партнери з приватного сектора – 3, урядові організації – 2.
Кластери працюють над забезпеченням різноманітних потреб. Це потреби у захисті, засобах до існування, воді, санітарії та гігієні, охороні здоров’я, освіті, багатоцільовій грошовій допомозі тощо.
Гуманітарні партнери реалізовують 92 активності в області. Наприклад, первинну медичну допомогу через мобільні бригади отримали 24 тис. осіб, психологічну допомогу дітям – 169 тис., послуги з попередження гендерно зумовленого насильства – 37 тис. 500 людей, підвищення обізнаності щодо мінної небезпеки, термінову допомогу у вигляді непродовольчих товарів для ВПО – 76 тис. людей, допомогу приймаючим сім’ям – 70 тис. людей, гігієнічні наборів – 333 тис. осіб, набори для раннього розвитку дітям – 11 тис. 200 осіб, тренінги для співробітників мобільних консультаційних пунктів – 3 тис. 200 осіб та інше.
За сприяння партнерів 343 тис. людей у Львівській області отримали грошову допомогу на загальну суму 74,4 мільйони доларів.
Одним із партнерів є чеська гуманітарна організація «Людина в біді» («People in Need»). Як розповіла її регіональна координаторка Тетяна Лисиченко, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну організація масштабувала свою діяльність на 23 області.
Так, завдяки фінансовій підтримці донорів та досвіду роботи в надзвичайних ситуаціях «Людина в біді» реалізувала низку надзвичайно важливих проєктів на Львівщині.
Це і надання грошової допомоги ВПО, які зупинились у Львівській області, і покращення умов проживання переселенців у колективних центрах, і надання продуктових наборів на родину, засобів гігієни, гарячого харчування у колективних центрах, і ремонт колективних центрів та їхнє облаштування, в тому числі планують найближчим часом закупити генератори тощо.
Також це проєкт з підтримки дітей, в межах якого у 5-ти громадах відкрили дитячі простори.
Дамір Россо представляє Міжнародний медичний корпус. Організація надає допомогу в секторі медицини.
«У Львівській області ми маємо дуже гарну співпрацю з різними владними структурами, і я вірю, що така наша робота, коли вона є відкритою та спільною, допомагає у розвитку довіри одне до одного і буде корисною для всіх. Ми розуміємо, що жодна країна в світі не могла б сама по собі вистояти в ситуації, у якій опинилась Україна, і я переконаний, що всі гуманітарні організації світу повинні приїхати сюди та допомагати тут».
Максим Козицький подякував партнерам за співпрацю та допомогу і наголосив, що завдяки роботі консультативно-координаційних центрів вдалось добитись результативної та плідної синергії між владою, громадськими організаціями, міжнародними партнерами, і тими, хто потребує допомоги.
«Величезне дякую за допомогу. Рік справді є важким і лише разом нам вдалось організувати належну допомогу людям, які її потребували. Дякую організаціям, які підтримали українців в час біди. Я вражений тою кількістю допомоги, яку надали, і кількістю людей, яких нею охопили. Дякую за ваші добрі серця і за те, що відгукуєтесь на потреби. Наступний рік теж буде не менш складним. Проте маємо об’єднати зусилля, щоб мати можливість і надалі допомагати», – підкреслив очільник області.
Максим Козицький зазначив, що Львівщина – одна з областей, які прийняли і продовжують приймати значну кількість переміщених осіб, які тікають від війни.
Так, лише офіційно на території області, за даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, зареєструвались як переселенці 256 872 тис. осіб, серед них 76 377 дітей, 9 188 людей з інвалідністю, 32 725 пенсіонерів. На практиці ці цифри є значно вищими.
Очільник області розповів партнерам про ключові потреби Львівщини, серед яких виокремив:
- Створення геріатричних центрів та закладів підтриманого проживання, оскільки мережа закладів Львівщини переповнена через велику кількість людей похилого віку та з інвалідністю з числа ВПО.
- Підтримка роботи консультативно-координаційних центрів у напрямі психологічного та юридичного супроводу, надання гуманітарної та фінансової допомоги.
- Відновлення об’єктів соціальної сфери для поселення ВПО.
- Засоби для проходження зимового періоду для Пунктів Незламності: обігрівачі, генератори, теплий одяг та продукти тривалого зберігання.
Голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», головна координаторка консультативно-координаційних центрів, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун додала, що на сьогодні в області така допомога є дуже важлива. Стратегія полягає у тому, щоб скоординувати психологічну, юридичну та іншу допомогу і надати її тим, хто її потребує. Тішить, що громади перебирають ініціативу координації.
«Радіємо, що сьогодні є громади, як, до прикладу, Новояворівська, починають створювати аналогії консолідації зусиль в громаді, щоб люди розуміли, яка там можна отримати допомогу: юридичну, психологічну, гуманітарну, тощо. Сьогодні робимо значний акцент на забезпеченні потреб людей похилого віку, людей з інвалідністю, тому спілкуємось з партнерами щодо забезпечення підтриманого проживання, створення геріатричних центрів. Бачимо в цьому нагальну потребу. Також працюємо над навчанням для психологів і практичних психологів освітніх закладів. Багато чого в цьому напрямі вже зробили, але рухаємось далі, бо ця потреба буде насправді великою», – наголосила вона.
Представники управління ООН з координації гуманітарних справ зазначили, що найближчим часом розглянуть запити Львівської ОВА і зроблять все, що у їхній компетенції, щоб і надалі підтримувати нашу область.
Партнерів та донорів, які хочуть допомагати людям, які цього потребують на Львівщині, конкретно у районах та громадах, запрошують приєднуватися до роботи консультативно-координаційних центрів та заповнити онлайн-форму за посиланням: https://bit.ly/3BxTdGi