Близько 20 гуманітарних організацій взяли участь в онлайн-зустрічі саб-кластеру захисту дітей
Саб-кластер захисту дітей є складовою частиною кластеру захисту прав людини.
Його мета – координувати діяльність всіх організацій, що працюють із сім’ями, які так чи інакше постраждали від війни – переселенці, люди на прифронтових територіях, приймаючі спільноти. Кластер – це форум для обміну досвідом та інформацією. Кластер захисту дітей очолює Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ.
Під час п’ятої зустрічі саб-кластеру, начальник служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис поінформував учасників щодо перебування евакуйованих дітей в області, про потреби закладів, які прийняли дітей з інших областей, та про підготовку до зимового сезону.
Спеціаліст з питань захисту дітей та надзвичайних ситуацій Катерина Мартиненко представила оновлену карту присутності організацій у сфері захисту дітей по Львівській області, а також обговорили подальшу співпрацю у сфері захисту дітей у Львівській області.
До теми: Допомога у пошуку зниклих дітей: на Львівщині запрацював Консультаційний центр Омбудсмена з прав людини.
Представниця організації «Людина в біді» Анна Козіна повідомила, що зараз у Львівській області в школах працює 7 психологів. Також організовано простори дружні для дітей, де надається допомога з навчання онлайн та надається психологічна допомога для всіх категорій дітей у вигляді групових та індивідуальних занять.
В межах зустрічі відбулась презентація від Центру Джерело щодо результатів роботи проєкту «Кризова підтримка дітей із труднощами розвитку під час війни». Проєкт передбачав охоплення 7 регіонів України, зокрема Львівський.
ЮНІСЕФ та Центр Джерело провели скринінги 5870 дітей віком від 0-4 років та від 5 до 17 років, як з числа ВПО так і серед місцевих мешканців, та виявили, що:
- 42% дітей потребують підтримки в розвитку;
- 54% дітей мають порушення психологічного стану;
Батьки не знають, якими соціальними та медичними послугами в громадах можуть скористатись їхні діти з інвалідністю та труднощами розвитку. Серед потреб, що озвучували батьки: спеціальні потреби, матеріальні потреби, соціальні та освітні послуги. Центру Джерело вдалося надати сім'ям наступні види допомоги: консультування, психологічна підтримка батьків, консультації вузьких спеціалістів, матеріальна допомога, соціальні послуги, допоміжне обладнання.
Загалом учасниками стали представники близько 20 гуманітарних організацій, які здійснюють свою діяльність на Львівщині. Наступну зустріч саб-кластеру запланували провести у другій половині січня 2023 року.
Нагадаємо, саб-кластер захисту дітей входить до кластерної системи, яка була активована в Україні у 2014 році. Ця система поєднує всі організації, які займаються гуманітарною діяльністю в Україні. Кожен кластер відповідає за одну сферу роботи. Існують кластери води та санітарії, харчування, здоров’я, захисту прав людини та інші.