У ЗУСДМЦ провели семінар «Депресія у дітей і підлітків: сучасні підходи у лікуванні»
Нові знання опановували близько 20 психіатрів Львівської області.
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі під час семінару обговорили інформативні матеріали про діагностичні критерії та диференційну діагностику, а також продемонстрували моделі лікування депресії у дітей та підлітків на практичних кейсах.
«Усі діти час від часу відчувають сум або пригніченість. Але якщо смуток стає постійним або заважає нормальній соціальній діяльності, інтересам, навчанню в школі чи сімейному житті, це може означати, що у дитини депресія. Дослідження показують, що депресія зустрічається у близько 4-8% дітей та підлітків», - наголосила керівник клініки психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді ЗУСДМЦ, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Леся Підлісецька.
Депресія - один із найбільш досліджуваних розладів, тому існують успішні методи допомоги. Учасники семінару мали можливість обговорити найбільш ефективні методи психотерапії, особливості медикаментозного втручання та лікування коморбідних розладів. Важливо вчасно зауважити зміни у поведінці дитини та звернутись за допомогою фахівця.
Як повідомила експерт, головними ознаками депресії у підлітка є почуття смутку, безнадії або дратівливості упродовж тривалого часу, відсутність цікавості до того, що раніше подобалося, поганий апетит або переїдання, надмірна сонливість або часті пробудження, тривала втома, млявість, неспокій або напруженість, труднощі у концентрації уваги, почуття нікчемності або провини, думки про самогубство або самоушкодження.