Майже пів сотні підприємців завершили навчання у цьогорічній Школі експортера
Навчались як експортери-початківці, так і ті, хто є системними експортерами і прагне розширити свою присутність на нових іноземних ринках збуту.
Завершилось навчання у Школі експортера для майже пів сотні підприємців. Цьогоріч Школу провели вже вп’яте.
Серед учасників – підприємці зі заходу України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська області), а також релоковані підприємці з Харківської, Київської та Миколаївської областей, які працюють на Львівщині.
Привітав учасників із завершенням навчання та спільно з співорганізаторами й партнерами Школи вручив сертифікати начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Дякую вам за те, що ви вірите в державу та ЗСУ. Дякую, що вчитесь і готові експортувати українську продукцію, щоб в такий спосіб робити Україну впізнаваною в світі та створювати додану вартість. Так тримати! А ми зі своєї сторони зробимо все можливе, щоб вас підтримати», – зазначив очільник області.
Перша школа експортера розпочала роботу у 2018 році за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації спільно із Львівською торгово-промисловою палатою, НУ «Львівська Політехніка» та Асоціацією Професійних Митних Посередників.
Відтак, щороку восени у її стіни приходять підприємці, які хочуть розвивати свій бізнес: стартувати у експорті або ж виходити на нові ринки.
Навчально-тренінгова платформа ділиться на два рівні: базовий рівень «Школа експортера – рівень BASIC» та курс для чинних експортерів «Школа експортера – рівень PRO».
Рівень BASIC спрямований на допомогу малому та середньому бізнесу Львівщини, який лише починає рухатись в експортному напрямі у вивченні основ експортної діяльності та набутті практичних навичок успішного продажу товарів за кордон.
Натомість рівень PRO – для системних експортерів, які прагнуть вдосконалювати свої знання, розуміти нові зміни та тенденції в сфері експорту товарів й послуг, а також заглибитись в розуміння того, наскільки конкурентноздатною є їхня компанія на закордонних ринках.
«Школа експортера» корисна для компаній, які вирішують рухатись в експортноорієнтованому напрямі, оскільки експорт стає вагомою передумовою для розширення ринків збуту, збільшення обсягів виробництва та підвищення якості продукції, що також дозволяє створити сприятливе підґрунтя для зміцнення конкурентних позицій компанії. Курси дають комплексне та системне розуміння про те, з чого складається експорт та які механізми слід застосовувати задля розширення географії свого бізнесу, розуміння етики та культури в експорті, питання митних оформлень, пошук «свого» клієнта, міжнародні умови торгівлі, як підібрати відповідну міжнародну виставку та яка підтримка від держави та міжнародних донорів є для експортноорієнтованих компаній і багато іншого», – розповів керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Цьогоріч учасниками «Школи експортера – рівень BASIC» стали 20 експортерів-новачків, які представляють харчову, сільськогосподарську, текстильну, машинобудівну, деревообробну, меблеву галузі, а також ті, хто займається експортом послуг IT сфери.
На рівні PRO навчались 25 системних експортерів із харчової, сільськогосподарської, машинобудівної, деревообробної, меблевої галузей, а також фахівці з експорту послуг IT сфери.
Цьогоріч навчання проводили як онлайн, так і офлайн. Організатори планують продовжити традицію і наступного року, тож запрошують підприємців планувати участь.
Додамо, Школу експортера проводять в межах Проєкту «Підтримка підприємців і життєзабезпечення», який фінансує та впроваджує UNDP Ukraine/ПРООН в Україні у співпраці з Львівською та Івано-Франківською міськими радами та обласними військовими адміністраціями.