В області відкоригували регіональне замовлення на підготовку кадрів

Іван Собко під час засідання Регіональної ради професійно-технічної освіти при ЛОВА
Сьогодні, 23 листопада, відбулось засідання Регіональної ради професійно-технічної освіти при Львівській обласній військовій адміністрації.
Серед учасників засідання – заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, директор та представники департаменту освіти і науки, представники департаменту економічної політики облдержадміністрації, центру зайнятості, роботодавці, керівники навчальних закладів.
«На жаль, попередні два десятки років увага держави та обласної влади до профтехосвіти була мізерною. Лише один чи два навчальні заклади області могли похвалитись сучасним обладнанням, транспортними засобами чи устаткуванням. Та попри це, потенціал у цій сфері дуже значний, люди – професійні та мотивовані. Та як ми всі розуміємо, без практичного досвіду здобути необхідні навички у цій галузі неможливо, тому не могли втратити ще пару років та можливості для розвитку профтехосвіти. Саме тому упродовж останніх років профтеосвіта – один з наших пріоритетів. На наступний рік - це 30 млн грн на НПЦ, також серед напрямів - підтримка профтехосвіти в плані дофінансування ремонту гуртожитків. Сьогодні багато з цих приміщень – прихисток для ВПО. Після перемоги – потенціал для розвитку профтехосвіти», - зазначив Іван Собко.
Керівник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска зазначив, що упродовж трьох років поспіль в області зростає кількість учнів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти. Серед закладів, які мають понад тисячу учнів – Вище професійне училище №19 м. Дрогобича та Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
Він зазначив, що серед факторів, які сприяють розвитку профтехосвіти, важливе місце займає промоція, матеріально-технічне забезпечення. Також на наступний рік в області посилять роботу з ранньої профорієнтації.
Серед нових професій, які цьогоріч з’явились у закладах професійної освіти – пастижер та електромонтер з ремонту та обслуговування сонячних електроустановок. Також цьогоріч впровадили курс пілотів квадрокоптерів на базі Львівського професійного училища комп'ютерних технологій та будівництва.
Серед професій, на які зарахували найбільшу кількість учнів – кухар, перукар (перукар-модельєр), слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник, тракторист-машиніст с/г виробництва, слюсар з ремонту с/г машин та устаткування.
На засіданні відкоригували регіональне замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та фахових молодших бакалаврів у 2022 у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в обсязі 8701 особи.