У співпраці з БФ «Право на захист» понад 4 тисячі переселенців, які мешкають на Львівщині, отримали юридичну допомогу
Львівська ОВА від початку повномасштабного вторгнення росії вибудувала стратегію ефективної співпраці з донорами через координацію гуманітарним кластером і залучення до консультативно-координаційних центрів допомоги ВПО по всій території області.
Сьогодні ця співпраця дає результати, адже партнери допомагають як гуманітарною, так і психологічною та юридичною допомогою.
Про це зазначила сьогодні під час зустрічі з партнерами ККЦ БФ «Право на захист» голова робочої групи «Медико-психосоціальна допомога», головний координатор консультативно-координаційних центрів, радниця начальника Львівської ОВА Галина Бордун.
До слова з благодійним фондом «Право на захист» Львівська ОВА має підписаний Меморандум про співпрацю.
Серед учасників зустрічі – президент БФ «Право на захист» Олександр Галкін, регіональний керівник БФ «Право на захист» Олена Грекова, регіональний директор програм в Євразії Енріке Торелле, виконавчий віце-президент Сабіна Лустгарден.
Участь у зустрічі також взяли керівники та представники організації HIAS, які сьогодні розглядають можливість активнішої співпраці на Львівщині у напрямку психологічної допомоги. Це - директорка HIAS в Україні Еріка Альфагеме, директорка програм HIAS в Україні Кетрін Шамрай, менеджерка програм HIAS в Україні Наталія Ребенко.
Присутні підбили підсумки роботи за цей рік та окреслили основні напрями діяльності щодо правової та психо-соціальної підтримки на наступний.
Так, у співпраці з БВ «Право на захист» за вісім місяців цього року на Львівщині отримали юридичні консультації приблизно 4 тис людей.
Представники фонду відвідали 143 населені пункти, де надавали юридичну, соціальну, психологічну та гуманітарну допомогу.
У 46 колективних центрах проживання ВПО майже 2 тис людей отримали допомогу непродовольчими товарами: ковдри, матраци, постільне, набори для гігієни тощо. У 23 колективні центри надали побутову техніку. Очікують також генератори. 13 тис людей отримали продуктові набори.
Напрями по яких надається допомога: юридична, психологічна, соціальна допомога, гуманітарна, грошова. Виїзні бригади з усіх напрямків працюють в консультативно-координаційних центрах.
Нагадаємо, що у перші місяці повномасштабного вторгнення допомогу переміщеним особам забезпечувала та координувала робоча група «Медико-психосоціальна допомога». Волонтери, які долучились до її роботи, цілодобово допомагали людям, які прибували на Львівський вокзал, рятуючись від воєнних дій.
Проте людей, які потребували допомоги і прихистку ставало все більше, як і викликів та потреб. Тоді у середині серпня запустили роботу консультативно-координаційних центрів для переміщених осіб. Такі центри з ініціативи обласної військової адміністрації створили вперше в Україні. Саме до їх роботи активно залучали партнерські організації.
Сьогодні до роботи центрів долучені понад 30 партнерів.
«Ми щиро дякуємо усім нашим партнерам і надалі активно залучаємо нові організації до співпраці. Адже іде зима, ми розгортаємо пункти обігріву, надаємо юридичну допомогу в консультативно-координаційних центрах, продовжуємо волонтерити на Львівському залізничному вокзалі і інформуємо всіх приїжджих людей про можливості допомоги на території Львівщини», - наголосила Галина Бордун.
Галина Бордун додала, що лише за останні два місяці роботи ККЦ спільно з партнерами допомогу отримали понад 7 тисяч переміщених осіб, з них 3,5 тисячі – гуманітарну.
«Ми маємо гарну координацію з районними воєнними адміністраціями, формуємо запити та графіки для юристів, психологів-партнерів. Також обдзвонюємо переміщених осіб, що дає можливість уникнути певної кризи, коли людина не отримала допомогу. Паралельно комунікуємо з людьми, які зареєстровані через ЦНАПИ, знаходимо людей, які не реєструвались і теж їм допомагаємо. Цифра тих кому допомагаємо є значною. Партнери теж між собою координуються. Це один з кращих форматів співпраці, які сьогодні зробила ЛОВА у координації з різними службами»,- додала Галина Бордун.
Нагадаємо, що у всіх районах Львівщини працюють консультативно-координаційні центри для ВПО. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 10.00-17.00 год.
Тут надають юридичну та психологічну допомогу ВПО. Допомагають з пошуком роботи. Консультують щодо пенсійного забезпечення та соціальних виплат.
Перелік, адреси та контакти центрів:
- Львівський район: м. Перемишляни, вул. Ковча, 4; м. Городок, вул. Майдан Гайдамаків, 6; м. Кам‘янка-Бузька, вул. Незалежності, 27, 067-471-00-83.
- Стрийський район: м. Стрий, вул. Героїв Небесної Сотні, 1, 067-471-01-56.
- Дрогобицький район: м. Дрогобич, вул. 22 Січня, 28, 067-471-02-45.
- Самбірський район: м. Самбір, вул. Мазепи, 8/2, 067-471-02-98.
- Золочівський район: м. Золочів, вул. Пачовського, 7, 067-471-03-29.
- Червоноградський район: м. Червоноград, вул. Шевченка, 15, 067-471-03-34.
- Яворівський район: м. Яворів, вул. Шашкевича, 1а, 067-471-03-44; м. Новояворівськ, (міська рада) - вул. Січових Стрільців, 4, 067-471-06-30.