«Львівська агломерація повинна стати прикладом об'єднання громад області», – Максим Козицький
Сьогодні, 18 листопада, провели установче засідання Керівного комітету з формування Стратегії розвитку Львівської агломерації.
Як повідомили в межах зустрічі, формування такої стратегії розпочали вперше в Україні.
Процес розроблення стратегії та плану заходів з її реалізації стане майданчиком для співпраці громад, який дасть їм можливість планувати та працювати в напрямі подолання спільних викликів, серед яких: необхідність створення єдиної системи громадського транспорту, збалансованого просторового розвитку міських та сільських територій, створення комплексної системи поводження з відходами, необхідність раціонального використання природних ресурсів та подолання спільних екологічних проблем.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зазначив, що необхідно, аби ця агломерація стала хорошим прикладом об'єднання громад області і можливістю для розвитку екологічно індустріального регіону.
«Для нас дуже важливо, щоб вона стала першою агломерацією, яку створять на території України, і ми готові брати на себе відповідальність щодо її подальшого функціонування. Субрегіональний рівень агломерації може бути цікавим громадам, якщо вони отримають від цього певну користь. Саме тому нам зараз необхідно зосередитися на тому, що їх зможе об’єднати. Агломерація 17 громад та міста Львова може стати центром не лише субрегіонального, але й надрегіонального рівня. Нам потрібно подбати про усі умови, щоб люди сюди приїжджали та тут працювали. Нам потрібно формувати ринок, який буде цікавим великим компаніям, які сюди заходитимуть та створюватимуть нові робочі місця. Львівщина є цікавою як Україні, так і світові. Разом працюватимемо над стратегією та розбудовою агломерації», – наголосив очільник Львівщини.
Також Максим Козицький зазначив, що потрібно досліджувати та розвивати ті галузі, які будуть цікавими та затребуваними у післявоєнний період, зокрема екологія та енергетика.
«Я вважаю, що обов‘язково потрібно зосередитися на проблематиці децентралізації енергосистеми. Розвитку нових технологій та вкладенні грошей у відновлювальну та зелену енергетику. Безумовно питання екології є також важливим, адже громади можуть бути зацікавленими у спільному вивезенні та локалізації сміття, а також забезпечені водопостачанням та каналізуванням, що вплине на якість життя на території кожної з громад. Безпекові моменти також дуже важливо відобразити у стратегії, яка зараз напрацьовується. Усі ці аспекти слід обов‘язково обговорювати та пропонувати громадам», – резюмував очільник Львівщини.
Директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда у межах засідання показав презентацію проєкту Львівської агломерації, а також розповів про проведене опитування на рівні громад.
«За результатами опитування, громади вважають найбільш пріоритетними такі напрями співробітництва: економічний розвиток, екологія, транспортна інфраструктура. Напрями реалізації потенційних проєктів співробітництва (за пропозиціями громад): спільне просторове планування, спільне управління побутовими відходами, спільна мережа громадського транспорту, комплексні природоохоронні заходи (очистка водойм, очисні споруди, каналізаційні мережі). Ці дані свідчать, що планування майбутнього розвитку Львівської агломерації повинно відбуватися як в умовах повномасштабної збройної агресії проти України, так і в післявоєнний період», – підкреслив Степан Куйбіда.
За результатами засідання Керівного комітету узгодили подальше напрацювання Стратегії розвитку Львівської агломерації у групах із залученням експертів.
Довідково:
Відповідно до прийнятого 09.07.2022 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій», території розділили за функціональними типами, де територіями сталого розвитку визначено самодостатні мікрорегіони, територіальні громади з наявним соціально-економічним потенціалом територій та спроможні до збалансованого розвитку в економічній, соціальній та екологічній сферах. Таким мікрорегіоном є Львівська агломерація. Львівська агломерація – це відносно компактна територія, де проживає понад 1,1 млн жителів області (майже половина), 2/3 капітальних та прямих іноземних інвестицій регіону, понад 90% інноваційного потенціалу Львівщини, другий за потужністю міжнародний аеропорт в Україні, найбільша транспортно-логістична та виробнича інфраструктура на заході України.