В обласному перинатальному центрі запрацював Регіональний центр неонатального скринінгу
Міністерство охорони здоров'я України запустило пілотний проект по 12 регіонах України щодо розширеного неонатального скринінгу.
Неонатальний скринінг - це комплексне обстеження новонароджених для виявлення спадкових і вроджених захворювань.
Так, на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру вже функціонує Регіональний центр неонатального скринінгу для новонароджених з 7 областей України.
Тут, використовуючи сучасне обладнання, можна буде здійснювати скринінг 21 рідкісного захворювання, зокрема, СМА, муковісцидозу, фенілкетонурії, ендокринологічних захворювань тощо.
Як зазначила Марія Карчевич, заступниця міністра охорони здоров’я, таке обстеження дозволить вчасно зреагувати на можливі відхилення від нормальних показників аналізу крові дитини, виявити патології та ще на доклінічній стадії застосувати протокольну терапію та корекцію.
Процедура скринінгу передбачає забір крові у перші 48 – 72 години життя немовляти, зразки передають на дослідження до лабораторного центру. У разі виявлення захворювання - батьків поінформують і скерують дитину для проведення подальших досліджень та лікування, ще до моменту прояву симптомів.
«Ми всі хочемо, аби наші діти були здоровими. Точне тестування розладу - це негайна допомога новонародженим в уникненні проблем зі здоров’ям на все життя. Забезпечений інноваційним обладнанням, професійними кадрами та напрацьованим стажем, Центр неонатального скринінгу - це шанс зробити значну дію, яка може зробити життя дітей краще. Адже діти - це наше майбутнє, наша гордість та наша підтримка. Кожне життя заслуговує порятунку, а тим більше, якщо це стосується наших дітей», - повідомив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА.
«Розвиток неонатального скринінгу є важливим кроком у вчасному виявленню недуг у дітей та підбору ефективного лікування. Завдяки контрактуванню з Національною службою здоров'я України, розширений неонатальний скринінг є безкоштовним для усіх новонароджених. В середньому планується досліджувати 6000 зразків новонароджених на місяць. Спільно з ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України» ми сформуємо центр з кваліфікованим персоналом та практичним досвідом», - зазначила Марія Малачинська, директорка Львівського обласного перинатального центру.