Громади Львівщини отримали 25 нових «школяриків»
Їх придбали за кошти обласного бюджету у співфінансуванні з громадами.
Сьогодні, 19 жовтня, у 20 громад Львівщини вирушили нові шкільні автобуси. Їх закупили замість тих, які вилучили на потреби війська, а також тих, у яких завершується термін експлуатації.
Автобуси отримали: Рава-Руська, Бродівська, Заболотцівська, Золочівська, Дрогобицька, Ралівська, Бісковицька, Новокалинівська, Добромильська, Стрілківська, Турківська, Старосамбірська, Боринська, Хирівська, Жидачівська, Козівська, Сколівська, Славська, Сокальська та Шегинівська громади.
«Дякую громадам, які від початку повномасштабного вторгнення віддали свої шкільні автобуси на фронт. Ми розуміли, що наше завдання на той час забезпечити все можливе для фронту. Але разом з цим, діти — це наше майбутнє і їхня освіта є надзвичайно важливою, тому поставили собі завдання до кінця року оновити парк шкільних автобусів», — розповів начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Відтак, Львівська область запропонувала проєкт зі співфінансування закупівлі школяриків у співпраці з бюджетами громад. На звернення Львівської ОВА Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №590, що дозволило виділити кошти.
Так, з обласного бюджету на співфінансування школяриків вже виділили 100 млн грн. Зазначений ресурс у співпраці з громадами передбачає придбання приблизно 90 шкільних автобусів.
Загалом ж планують закупити 126 шкільних автобусів, з яких 8 — для дітей з особливими освітніми потребами.
До прикладу, Шегинівська громада сьогодні отримала 2 новеньких «школярики», співфінансування становило 50%. Голова громади розповіла, що нові автобуси дуже потрібні, адже сьогодні у громаді до понад десятка шкіл довозять дітей лише два.
«Від початку повномасштабного вторгнення ми віддали 4 автобуси на фронт. Сьогодні в громаді працює 2 «школярики», але оскільки в нас 11 шкіл та 30 населених пунктів – це дуже важко», — зазначила голова Шегинівської ТГ Оксана Павуцьо.
Автобуси виготовило одне з провідних українських підприємств з автобусобудування – АТ «Черкаський автобус».
Як розповів керівник підприємства Олександр Дорош, АТ «Черкаський автобус» виробляє автобуси з 1999 року з японською корпорацією Isuzu.
Комплектацію для виробництва сюди постачають 160 компаній з усієї України, які продовжують працювати попри воєнні дії.
«Сьогодні ми бачимо більше ніж шкільний автобус. Ми бачимо якісну продукцію, виробництво якої ні на хвилину не зупинялось. Також це 160 компаній з усієї України, частина цих компаній була зруйнована під час тимчасової окупації на Київщині, але відновила роботу і сьогодні постачає комплектацію. Дві великі компанії працюють у Львові і теж постачають сюди частину обладнання. Цей автобус — це також приклад довіри величезної світової корпорації Isuzu і ми хочемо показати усьому світу, що з українськими підприємствами можна сьогодні працювати і можна довіряти українському бізнесу», — зазначив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов.
Федерація роботодавців допомогла вивчити ринок і знайти підприємство, яке використовує у виробництві максимум українських комплектуючих.
Вартість одного такого школярика 2,4 млн грн або 60 тис доларів.
Чергова партія «школяриків» прибуде на Львівщину уже наступного тижня.