Бюджетування закладів профтехосвіти та спеціалізованих освітніх установ на наступний рік: з керівниками обговорили основні акценти
Щоб врахувати всі потреби галузевих обласних закладів при їхньому фінансуванні у наступному році, у Львівській ОВА проводять наради з керівниками цих закладів.
Сьогодні, 7 жовтня, профільний начальник Львівської ОВА Іван Собко провів відповідну нараду з керівниками закладів професійної та професійно-технічної освіти і спеціалізованих освітніх установ.
Зазначимо, що на Львівщині зараз працюють 49 закладів професійної та професійно-технічної освіти. Усі вони перебувають в обласному підпорядкуванні.
Як розповів директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, цього року на фінансування закладів профтехосвіти з обласного бюджету виділили вже понад 112 млн грн: 95 млн грн на ремонти гуртожитків для ВПО, 8,3 млн грн – на облаштування укриттів, 9 млн грн – на відкриття 4 навчально-практичних центрів. Окрім того, 22 заклади отримають комп’ютерні класи – по 16 комп’ютерів.
Щодо спеціалізованих освітніх установ, то таких установ обласного підпорядкування на Львівщині зараз є 25. В тому числі 2 ліцеї, 19 шкіл-інтернатів, 4 санаторні школи. Діти перебувають тут цілодобово (навчаються, проживають, харчуються).
За результатами зустрічі керівники закладів до 14 жовтня мають подати до департаменту освіти і науки ЛОВА перелік робіт, проведення яких є невідкладним у наступному році, разом з кошторисом витрат.
«Першочерговими є розвиткові проєкти, проте до своїх пропозицій щодо фінансування ми просимо включати поточні і капітальні видатки, які стосуються питань безпеки, опалювального сезону, реконструкції дахів, а саме поточні, капітальні і стратегічні проєкти.
Керівництво облдержадміністрації прагне, щоб діти – студенти профтехів, учні інтернатів, зокрема, відчували підтримку і мали все необхідне для навчання і розвитку. Тож завчасно готуємо загальний перелік потреб, які є першочерговими до фінансування в обласних закладах», – наголосив Іван Собко.
Нагадаємо, цього тижня наради щодо бюджетних запитів на наступний рік провели з керівниками обласних закладів охорони здоров’я, соціального захисту населення та культури. Так, до кінця цього тижня департаменти ЛОВА повинні сформувати свої бюджетні запити на 2023 рік. Після цього запити подають департаменту фінансів на опрацювання. Аби максимально врахувати потреби усіх обласних закладів при їхньому фінансуванні наступного року, у Львівській ОВА проводять наради з керівниками установ обласного підпорядкування відповідно до галузей. Свої запити керівники закладів подають до галузевих департаментів ОВА, яким вони підконтрольні.
Закон про державний бюджет України Верховна Рада має затвердити 20 жовтня, після чого упродовж кількох днів обласні ради у регіонах затверджують відповідно до нього обласні бюджети.