У Львівській ОВА триває підготовка проєкту обласного бюджету на 2023 рік
Прогнозують збільшення доходів обласного бюджету на 3-5%.
Учора, 4 жовтня, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко провів зустріч з керівниками медичних закладів обласного підпорядкування, під час якої обговорили основні здобутки закладів за цей рік та плани на 2023 рік, щоб врахувати їх при формуванні бюджетного запиту департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА.
Зазначимо, що у зустрічі взяли участь керівники та представники 33 медичних закладів області.
Як розповіла заступниця директора департаменту фінансів Львівської ОВА Світлана Наконечна, до кінця цього тижня департаменти ЛОВА повинні сформувати свої бюджетні запити на 2023 рік. Після цього запити подаються до департаменту фінансів на опрацювання.
«6 жовтня планується розгляд проєкту державного бюджету парламентом у першому читанні, 20 жовтня – у другому і третьому читанні. До 1 жовтня ми розглянули показники, які є в державному бюджеті, і подали свої пропозиції. Можемо зазначити, що збільшення доходів обласного бюджету прогнозується на 3-5%, проте це пов’язано з тим, що наша область зараз перебуває у більш сприятливих умовах відносно інших регіонів України.
Сподіваємось що держбюджет буде швидше прийнятий ніж минулого року, щоб ми уже до початку наступного року або на початку наступного року мали кошториси і здійснювали фінансування відповідно до розпису і потреб кожної установи», – пояснює Світлана Наконечна.
В контексті підготовки бюджетних запитів важливою є комунікація з керівниками обласних закладів. На цьому наголошує профільний заступник начальника Львівської ОВА, зокрема, з питань охорони здоров’я та бюджетних питань, Іван Собко.
«Формуючи бюджетні запити на 2023 рік, ми хочемо почути від керівників обласних установ пріоритети і плани, які б вони хотіли реалізувати у 2023 році – від чого стартують і чого прагнуть у 2023 році, – щоб вже формувати позиції. Ми говоримо про умовні питання, які є основою вашого бюджетного заходу.
Керівництво Львівської ОВА декларує, що з наступного року пріоритетом фінансування обласного бюджету мають бути галузі освіти, культури, охорони здоров’я та соцзахисту. Про роботу говорять її результати. Та контрольована ситуація, яку ми зараз маємо в області в сфері охорони здоров’я – це заслуга керівників наших медичних закладів і департаменту охорони здоров’я, які в перші тижні війни працювали майже цілодобово», – наголосив Іван Собко.
Водночас директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Орест Чемерис зазначає, що Міністерство охорони здоров’я України акцентує увагу на формуванні по Україні спроможної мережі медичних закладів, тож у період реалізації медичної реформи та створення нової мережі закладів за типом кластерних і надкластерних, перш за все керівники медустанов повинні визначити і представити департаменту, які напрями роботи вони планують розвивати і в чому їм потрібне підсилення з обласного бюджету.