У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Союзу українців Румунії
СУР планує співпрацювати з Львівською ОВА в освітній та економічній сферах, а також допомагати гуманітарно.
Сьогодні, 6 жовтня, очільник Львівської ОВА Максим Козицький поспілкувався із делегацією Союзу українців Румунії. Під час зустрічі обговорили подальшу реалізацію економічних та освітніх ініціатив на Львівщині.
Як зазначає президент Союзу українців Румунії, депутат парламенту Румунії Микола-Мирослав Петрецький, зараз Україна має можливість впроваджувати проєкти міжнародного рівня, зокрема за підтримки Румунії.
«Румунія засуджує всі агресивні дії росії на території України. Ми усіма силами підтримуємо українців, які вимушено переїхали в Румунію, організовуємо передачі гуманітарної допомоги для всіх, хто постраждав під час війни. Окрім цього, напрацьовуємо низку реформ, щоб допомагати економічно, створювати міжнародні проєкти», – підкреслив він.
Микола-Мирослав Петрецький також наголосив, що зараз в Румунії проживає приблизно 90 тисяч біженців з України, в тому числі і дітей. Уряд країни допомагає їм інтегруватись у румунські школи, зокрема започатковуючи додаткові класи з вивченням української мови.
«Ми завжди приділяли увагу нацменшинам, тому і зараз здійснюємо всі можливі заходи для комфортного навчання дітей-переселенців в університетах, школах, садочках тощо. Зокрема, ми придбали для них українські книжки, СУР радий працювати в освітньому напрямі», – наголосив президент Союзу українців Румунії.
Директор департаменту освіти і науки Олег Паска запропонував кілька варіантів для співпраці в освітній сфері.
«В нас є можливості навчати українських дітей, які проживають в Румунії, у дистанційному форматі, зокрема завдяки Українській дистанційній школі, яку заснували на Львівщині. Можемо також здійснювати студентські обміни, організовувати практику або табори для румунських дітей, якщо безпекові аспекти дозволять. Для вчителів – обмін досвідом, курси підвищення кваліфікації», – зазначив він.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький подякував румунській стороні за підтримку євроінтеграційних прагнень нашої держави, а також нашої нещодавно анонсованої заявки членства у НАТО та за активну допомогу українському народу у боротьбі з російським загарбником. Він наголосив, що ще однією складовою плідної співпраці країн можуть стати візити румунського бізнесу в Україну для проведення спільних економічних заходів.
«На Львівщині активно займаються релокацією бізнесу. Ми могли б організувати українсько-румунські економічні форуми, обговорити інвестиційні проєкти, щоб створювати більше нових робочих місць для тих, хто вимушено переїхав у нашу область, а також мотивувати українців повертатися з-за кордону», – зазначив начальник ЛОВА.
Додамо, з 24 лютого Союз українців Румунії активно допомагає Україні. Зокрема, закупівлею, збором та відправленням гуманітарної допомоги.
СУР разом з партнерами вдалося мобілізувати й транспортувати:
– понад 220 колон вантажівок, ваговозів і мікроавтобусів з гуманітарною допомогою;
– понад 4000 тонн гуманітарної допомоги (продукти харчування, засоби гігієни, чистячі засоби, одяг, іграшки, ліки, генератори, спальні мішки, матраци, акумулятори і т.д.), призначеної для громадян України, які постраждали від війни.
Далі у планах – розширення торговельно-економічного співробітництва та співробітництва в сфері освіти.