«Реактивація»: у Львові відкрилась виставка, що осмислює різні досвіди переживання людиною війни

Реактивація
Відкриття виставки відбулося 27 вересня у Центрі Архітектури, Дизайну та Урбаністики Порохова вежа.
Працювали над експозицією студенти львівських та харківських мистецьких вузів упродовж двох місяців. Кураторами мистецько-освітнього проєкту стали художники Михайло Барабаш і Роман Гайдейчук, а також композитор Остап Мануляк.
За словами організаторів виставки, сюжет «Реактивації» розгортається навколо вигаданого безпечного простору, буферу між війною та мирним життям, що існує лише в людській уяві, коли фізично бути в безпеці неможливо. Складається цей простір з «мережі зв’язків між людьми, емпатії, щоденників, фрагментів буденності, що набули інших ціннісних значень».
«Рука ближнього, яка допомагає залишатися при здоровому глузді і стає символом неоціненої підтримки, заплямована скатертина, як метафора людських відносин і того, як легко їх зіпсувати, земля, що є твоїм домом, Батьківщиною, рясно всіяна вирвами бомб, — на перший погляд це такі прості, очевидні речі, а тому ми рідко замислюємося, що вони насправді для нас означають. Юні митці вклали в ці образи дуже глибокий зміст, а кожен, хто прийде на виставку, зможе доповнити їх смислами власними, пояснити собі, що і як змінилося у сприйнятті реальності з початком повномасштабної війни», — ділиться враженнями директорка департаменту архітектури Олена Василько.
Мистецькі твори виставки представлені у напрямках мапінгу, відеоарту, фотографії, інтерактивної інсталяції з доповненою реальністю, аудіоінсталяції.
Триватиме виставка до 10 жовтня. Відвідати її можна щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00 години.
Реалізований проєкт у межах програми ZMINA 2.0. «Субгранти для культурних проєктів» фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу.