На Львівщині презентували традиційні для області страви, які можуть стати нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО
До Дня туризму у Львові відбувся гастровечір «Гастроспадщина Львівщини: шлях до ЮНЕСКО».
Захід має на меті презентувати на ресторанному рівні традиційні страви, притаманні Львівській області, які складають нематеріальну спадщину України і, як наслідок, – створити підґрунтя для внесення цих страв до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.
«Скласти враження про кожну державу допомагає її архітектура, місцеве населення, а також її традиційна кухня. Львівщина була й залишається привабливим туристичним регіоном для туристів з-за кордону, однак незначна кількість з них знає, якими стравами славиться наша область. Поєднання давніх традицій приготування та вишуканості сучасної подачі дозволить показати усе багатство української кухні широкому міжнародному загалу. Нещодавно об’єктом нематеріальної спадщини України став Яворівський пиріг, тепер час внести його до спадщини ЮНЕСКО», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Він також наголосив, що з 24 лютого сфера туризму змінила вектор своєї роботи, адже кожен працівник галузі відчував соціальну відповідальність та намагався зробити все можливе для забезпечення перемоги. Згадав і про працівників туристичної сфери, які взяли зброю до рук та стали на захист нашої держави.
Принагідно за вагомий внесок у розвиток туристичної галузі Львівщини очільник області вручив подяки:
- Ігорю Скобюку – директорові ТзОВ «ПАРК 3020»;
- Віктору Бараннику – співзасновникові ГО «Ветерани вперед»;
- Андрію Юркевичу – керівникові ГО «Туристично-інформаційний центр»;
- Іванові Мичку – ФОП туристичний клуб «Ватра»;
- Світлані Мерзловій – засновниці ГО «Всесвіт з Україною», голові Комітету з питань туризму та готельного бізнесу Жіночої ділової палати України;
- Всеволоду Поліщуку – співзасновникові ГО «Інститут галицької кухні»;
- Андрію Німцю – керівникові приватного підприємств «Бойки»;
- Михайлові Шишці – начальнику відділу рекреації Національного природного парку «Північне Поділля»;
- Надії Козар – начальниці відділу гуманітарної політики Дрогобицької РВА;
- Куксі Мар’яні – провідному інспекторові управління туризму та курортів Львівської ОВА;
- Стукало Юлії – головному спеціалістові управління туризму та курортів Львівської ОВА.
Розпочали дійство з дегустації страв галицької кухні. Учасники заходу мали змогу почастуватись Яворівським пирогом, картопляними зразами за давнім галицьким рецептом, рогаликами з трояндовим варенням.
«Я щиро вірю, що нам вдасться внести Яворівський пиріг до спадщини ЮНЕСКО, що Яворівський пиріг частіше почне з’являтись на наших столах, що його дедалі більше рестораторів будуть включати у своє меню. Ця історія не лише про кухню та страви, це про економічний розвиток регіону, традиції наших предків та світове визнання на міжнародному рівні», – підкреслила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОВА Наталя Табака.
Опісля відбулась дискусія з провідними рестораторами Львівщини щодо перспективи впровадження Яворівського пирога в меню закладів громадського харчування. Також з ініціативи Туристичного кластеру Львівщини лідерам туризму, які зараз захищають Україну та тим, хто зараз на ротації чи реабілітації вирішили оновити спальні мішки відповідно до змін температурного режиму.
Довідково:
Від початку повномасштабної війни сфера туризму почала забезпечувати ВПО гарячими обідами у місцях тимчасового поселення. Всього в партнерстві з World Central Kitchen вдалось приготувати 5,5 млн гарячих страв та забезпечити 395 т продовольчих товарів.
Попри війну і важку економічну ситуацію на Львівщині були впроваджені і туристичні проєкти. Відтак, відкрили першу в Україні оглядову 15-метрову вежу з панорамою на Карпати, організували проєкт для тимчасово переміщених дітей із сиротинців та інтернатів «Літо без тривог», в межах якого маленькі українці досліджували Львівщину та проєкт «Історія другої домівки», у ході якого ВПО розповідають про традиції, культуру та історію Львівщини.