Ситуація на ринку праці області суттєво поліпшилась — Степан Куйбіда
Окремі складові вже зрівнялись з показниками довоєнного часу і досягли найкращого рівня в Україні.
Про це під час брифінгу у медіацентрі «Україна» повідомив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
За його словами, 36 тис суб'єктів господарювання, які працюють на території Львівської області працевлаштовують в себе працівників. Кількість найманих робітників ще не дотягує до довоєнних показників, однак активно до цього наближається, зараз налічується – 492 тис працевлаштованих.
Степан Куйбіда також зазначив, що на збільшення показників впливає також інтеграція релокованих підприємств у ринкове середовище Львівщини.
«Попри міграцію людського капіталу, підприємства релокуються, інтегровуються в нашу економіку. Загалом є 207 релокованих підприємств, з яких 144 вже працюють та утворили понад 5 тис робочих місць. На перший погляд, цифра не є великою, але ми боремось за кожне робоче місце», – наголосив Степан Куйбіда.
Він виокремив кілька аспектів, які вплинули на покращення ринку праці в умовах війни:
Як зазначає директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, майже всі цифрові показники цього року поділені навпіл, в порівнянні з попереднім роком. Проте, з червня ситуація налагоджується.
Зокрема, середня заробітна плата наближається до показника в 10 тисяч, це на тисячу більше, ніж минулоріч.
«Ситуація на ринку була критичною в перші 2 місяці, тобто впродовж березня-квітня. Ситуація була доволі складною, особливо з точки зору співпраці з роботодавцями щодо подачі заявок на вакансії тощо. Ринок завмер, ніхто не розумів, що відбуватиметься далі.
Але більшість роботодавців все-таки зберегли свої колективи, бо заручились підтримкою від держави, від уряду. Зокрема, в частині різних програм, які стосувались працевлаштування ВПО, тобто відшкодування роботодавцям мінімальних заробітних плат за 2 місяці, компенсації за часткове безробіття (за те, що призупинене виробництво)», – повідомив Василь Барилюк.
Працівники могли отримувати допомогу у центрах зайнятості, не звільняючись з роботи. Тому, коли ринок стабілізувався, ситуація почала поліпшуватись. Зараз, відповідно, вакансії з'являються набагато активніше.
Якщо порівнювати кількість безробітних, орієнтуючись на співвідношення кількості охочих отримати роботу до кількості вакансій, то на Львівщині – два безробітних на одне робоче місце.
Василь Барилюк додав, що це найкращий показник в Україні.
«Найважливіше – роботодавці суттєво збільшили увагу до своїх працівників, працівники також почали відповідальніше ставитись до роботи, триматись за стабільний дохід. Вони розуміють, що праця на підприємствах нині вкрай потрібна для функціонування країни», – підкреслив директор Львівського обласного центру зайнятості.
Найбільш затребувані робітничі спеціальності серед жителів Львівської області – бухгалтери, вчителі, слюсарі.
Роботодавці ж найчастіше шукають швачок, водіїв автотранспортних засобів, електромонтерів, будівельної галузі. Однак, вони надають перевагу висококваліфікованим спеціалістам.
«Релоковані підприємства часто вимагають той рівень кваліфікації, який на Львівщині знайти важче. Ми спільно з Львівською політехнікою частково задовільняємо ці потреби або навчаємо людей в Центрі професійно-технічної освіти для того, щоб вони вдосконалили свої навички», – повідомив Василь Барилюк.
Він наголосив, що зараз ринок праці Львівщини далеко не ідеальний, але він є контрольованим, ситуація покращується.
Ситуація на ринку праці області суттєво поліпшилась
Ситуація на ринку праці області суттєво поліпшилась (1)
Ситуація на ринку праці області суттєво поліпшилась (2)
Ситуація на ринку праці області суттєво поліпшилась (3)
Підпишіться, щоб отримувати листи.