14-річна пацієнтка Західноукраїнського дитячого медцентру зможе пройти лікування від муковісцидозу в Італії

Пацієнтка ЗУСМДЦ
Двотижневе безкоштовне обстеження та лікування у клініці в Генуї стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров'я України, львівських медиків та італійського благодійного фонду «Fondazione Ricerca Fibrosi Cistica».
Від благодійників фонду Христина уже отримала вкрай важливі медикаменти та портативний інгалятор, з яким вирушила у поїздку.
У Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі зазначають, що муковісцидоз – складне генетичне захворювання, яке викликає порушення дихальної та травної систем. У легенях хворого накопичується слиз, який сам по собі не виводиться, хворому щоденно проводять інгаляції. Пацієнтам з таким діагнозом призначають зазвичай безперервне приймання ферментів для травлення, яких підшлункова залоза, у зв’язку з хворобою, сама не виробляє. Хвороба провокує сильну слабкість, суттєво погіршує якість життя.
Христина з чотиримісячного віку спостерігається у ЗУСДМЦ. Завдяки старанням лікарів та мамі, яка виконує усі лікарські настанови, дівчинка почувається добре.
Керівник Центру муковісцидозу ЗУСДМЦ Людмила Бобер каже, що ця поїздка вкрай важлива як для самої дівчинки, так і для фахівців Центру.
«Сподіваємось, що це поглиблене обстеження дасть нам змогу виявити нюанси перебігу проблем з гепатобіліарною системою і краще спланувати подальшу тактику ведення не лише цієї пацієнтки, а й інших дітей з муковісцидозом.
Також у закордонних спеціалістів, безумовно, є ширші можливості діагностики, наприклад, для виявлення небезпечних збудників у посіві харкотиння - нетуберкульозної мікобактерії, відокремлення різних типів синьогнійної палички. І це дозволить нам підібрати найвідповіднішу з можливих терапій, що покращить якість життя підлітка», - зауважила Людмила Бобер.
Доправити Христину у клініку в Європі допомогли волонтери з «Lions Club Warszawa Centrum» та польські медики: колеги з Польщі перевезли пацієнтку у Варшаву каретою швидкої допомоги, щоб запобігти ускладненням від подорожі. Згодом Христина літаком вирушила до Генуї, де розташована спеціалізована клініка.
Медики італійських клінік у Генуї та Вероні планують прийняти ще кількох українців з муковісцидозом. Наразі на лікування за кордон готуються вирушити 5 пацієнтів з різних регіонів України. Один із них – хлопець з Вінничини, який лікується від остеосаркоми і вже пройшов протезування у турецькій клініці. Ще один пацієнт – дорослий чоловік з Києва, якого італійська сторона прийме разом з його дружиною та маленькою дитиною.
Загалом у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі на обліку перебувають 64 дитини з діагнозом «муковісцидоз».