У межах освітньої конференції обговорили, як забезпечити надання якісної освіти на Львівщині під час війни
Сьогодні, 25 серпня, в межах традиційної серпневої конференції освітян обговорили основні виклики галузі в час війни та поділились здобутками.
Сьогодні, 25 серпня, в межах традиційної серпневої конференції освітян обговорили основні виклики галузі в час війни та поділились здобутками.
Участь у конференції взяли Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, начальник Львівської ОВА Максим Козицький, керівник департаменту освіти та науки Олег Паска та освітяни Львівщини.
«Я маю честь сьогодні перебувати на Львівщині, яка є станом на сьогодні найбільш готовою до початку нового навчального року. Наші освітяни мають не менш важливий фронт, ніж наші Збройні Сили. Саме вони допомагали приймати внутрішньо переміщених осіб, у забезпеченні їх гарячими стравами, допомагали у створенні та забезпеченні гуманітарних хабів. Ніхто не може забрати в дітей право на якісну освіту, адже саме це є майбутньою конкурентною перевагою нашої молоді. Напередодні початку нового навчального року я хочу підкреслити, що у нас є багато позитивних кроків, ми не зупинилися і надалі впроваджуватимемо інновації в освітній процес. Низький уклін усім нашим педагогам і щиро вам дякую», – зазначив Сергій Шкарлет.
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький наголосив, що кожен з нас перебуває на своєму фронті і освітяни також. Завдяки їхній невтомній праці ми маємо впевненість в освіченому майбутньому нашої нації.
«Нашим спільним завданням є забезпечення майбутнього наших дітей. Наші Збройні Сили дають нам та нашим дітям впевненість у завтрашньому дні і в тому, що завтра настане. Наші освітяни прищеплюють любов до власної держави за партами шкіл та університетів. Щиро дякую вам за вашу роботу. Ми чітко розуміємо, що цей навчальний рік потрібно розпочати, а нашим завданням як влади є створення усіх умов для цього. Наші діти повинні відвідувати школи та навчатися, адже без цього ми не матимемо майбутнього. Дякую усім освітянам, які попри усі виклики працюють в умовах війни», – наголосив Максим Козицький.
Очільник департаменту освіти та науки ЛОВА Олег Паска акцентував, що в умовах війни Львівщина активно працювала над розширенням мережі ліцеїв.
«Начальник Львівської ОВА підписав розпорядження про створення перспективної мережі ліцеїв. Загалом мережа складатиметься зі 100 ліцеїв, 14 з яких будуть ліцеями ІІІ рівня, що забезпечить профілізацію навчання, 15 ліцеїв ІІ-ІІІ рівня і 68 ліцеїв, що включатимуть початкову школу і розташовуватимуться переважно в сільській місцевості. При визначенні шкіл, яким нададуть статус ліцеїв, окрему увагу звертали на місце закладу у рейтингу за результатами ЗНО», – зазначив Олег Паска.
Він також підкреслив, що війна показала, що перспективні ті країни, де є добра освіта. Випускники Львівщини показали дуже високі результати під час складання мультитесту.
«Цьогоріч на Львівщині 1035 школярів склали мультитест з результатом 200 балів, 400-х бальників маємо 303 та 88 учнів стали 600 – бальниками», – додав керівник департаменту.
Олег Паска подякував педагогам за сприяння у прихистку внутрішньо переміщених осіб.
«30 тисяч людей проживало в наших закладах, ще частина залишається й досі. Ви створили для них гідні умови, паралельно навчаючи дітей не тільки з Львівщини, але й з усієї України. У наших інтернатах та санаторних школах проживали від 500 до 2 тисяч дітей. І зараз ми додатково будемо поселяти дітей зі сходу та тих, хто тимчасово був за кордоном. Ви щоденно робите внесок у нашу перемогу і за це дякую кожному», – наголосив Олег Паска.
Під час конференції найкращих працівників освіти Львівщини нагородили подяками від Львівської обласної військової адміністрації.