Аграрна Галузь (3)
Участь у події у Львові взяли понад 150 учасників всіх ланок аграрного бізнесу.
Понад 150 учасників всіх ланок аграрного бізнесу зустрілись сьогодні, 28 липня, на Львівщині, щоб обговорити найгостріші проблеми аграрної галузі країни. На подію запросили аграріїв, представників профільних асоціацій, логістичних та брокерських компаній, власників елеваторів, підприємств переробної галузі, трейдерів.
Як зазначив у вітальному слові заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко, повномасштабне військове вторгнення росії в Україну є дуже серйозним викликом для аграрної галузі.
«Дякую тим сільгоспвиробникам, які в час війни мають сили і можливість розвивати сільське господарство. Сьогодні – це непросто. Це виклики з паливом, проблеми з логістикою, курсом валют тощо. Але аграрна галузь мусить працювати, а країна – підтримувати економіку. Також сьогодні маємо актуальне питання – збір врожаю, його зберігання та експорт. Усі ці виклики ми маємо проговорити в експертному середовищі», – зазначив Юрій Бучко.
На виклику щодо логістики наголосив і перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
«З точки зору середніх та довгострокових трендів ми фокусуємося на тому, щоб забезпечити постійний доступ до зовнішніх ринків, як з точки зору логістики інвестицій в нові проєкти на західному кордоні, в тому числі на Львівщині, так і на боротьбі за відкриття Чорноморських портів, так і на доступі до них з точки зору зон вільних торгів. Наша ціль – річне зниження імпортних квот, і мит з ЄС зробити безстроковим. І в цих рамках треба забезпечувати доступне фінансування», – наголосив Тарас Висоцький.
У межах заходу відбулось дві панельні дискусії. Під час першої частини учасники з експертами обговорювали практичні кейси виходу з кризової ситуації, яка виникла в галузі у зв’язку із обмеженим експортом. У другій частині була можливість обговорити питання оптимізації логістики та почути думку трейдерів щодо можливості диверсифікації каналів збуту в нових умовах для абсолютної кількості учасників ринку.
Серед головних тез зустрічі можна відзначити наступне:
Учасники зустрічі мали унікальну можливість провести первинні переговори з потенційними партнерами різних сегментів ринку.
Зазначимо, що у 2021 році аграрії Львівської області зібрали 1,7 млн тонн зернових, що більше в порівнянні до минулого року на 5,0%, 0,8 млн тонн овочевих культур (110%), 1,7 млн тонн картоплі (105%), 0,7 млн тонн цукрового буряка (103,0%), 0,2 млн тонн ріпаку (103,0%), 0,3 млн тонн сої (115,2%), 0,1 млн тонн соняшнику (120%). В галузі тваринництва виробили 0,2 млн тонн м’яса (112,5), 573 млн штук яєць (102,8%) та 0,4 млн тонн молока, що менше в порівнянні з минулим роком на 8,1%.
Посівна площа у 2022 році становить 745,1 тис. га (+4% до 2021 році), додатково ввели в обробіток 28,1 тис. га. Зокрема, сільськогосподарські підприємства збільшили площу на 21 тис га, господарства населення - на 6,8 тис. га.
Львівщина – єдина область в Україні, яка виділила з обласного бюджету 26,5 млн грн на такі напрями підтримки аграріїв:
- на відшкодування відсотків за залученими кредитами та договорами фінансового лізингу;
- на пільгові кредити на зворотній основі для розвитку аграрного бізнесу;
- на часткову компенсацію вартості високо репродукційного насіння;
- на виплату дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності;
- субвенція ОМС на заходи з поліпшення громадських пасовищ.
На сьогодні програмою скористались понад 170 мікро- та малих суб’єктів підприємництва на суму підтримки – 18,5 млн грн та спрямували 4 громадам 1,1 млн грн.
Кожен 4 аграрій області отримав гуманітарну допомогу у вигляді високорепродуктивного насіння с/г культур (350 аграріїв, понад 240 тонн насіння, яким засіяно 6,7 тис. га с/г земель).
Аграрна Галузь (6)
Аграрна Галузь (1)
Аграрна Галузь (4)
Аграрна Галузь (7)
Аграрна Галузь (2)
Аграрна Галузь (5)
Аграрна Галузь (8)
Аграрна Галузь (9)
Підпишіться, щоб отримувати листи.