Від початку повномасштабної війни на Львівщині реалізовують пів десятка великих спортивних проєктів

IMG 6932
Спортивні заходи дарують не лише позитивну емоцію, яка так необхідна людям у складний для України час, а й також виконують функцію майданчика для спілкування та обміну думок. Відтак, як розповів начальник управління молоді та спорту Львівської ОВА Роман Хім’як в області від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну реалізовують 5 великих спортивних проектів.
«Спортивні канікули» - проєкт, який реалізовує управління молоді та спорту Львівської ОВА у співпраці з Управлінням Нацполіції у Львівській області, ДСНС, ФСТ «Динамо», центром «Спорт для всіх» та федераціями. Це промоційні заходи, які відбуваються упродовж літа у м.Львові та громадах Львівщини, спрямовані на ознайомлення дітей з різними видами спорту, правилами безпечного активного відпочинку та чесної гри. Метою проєкту є популяризація спорту та рухової активності у поєднанні з неформальною освітою через зустрічі з успішними спортсменами та тренерами.
«Упродовж червня-липня ми провели 19 занять з 16 видів спорту, до яких залучили приблизно 760 дітей, в тому числі дітей, які були змушені покину свої домівки через військові дії»,- зазначив Роман Хім’як.
Заняття вже провели з таких видів спорту як футзал, футбол, веслування на байдарках та каное, легка атлетика, боротьба вільна, регбі, тхеквандо, велосипедний спорт тощо.
У липні планують провести 15 заходів. Проєкт на своїх територіях реалізовують і громади.
«Так, до Дня захисту дітей в межах Проекту «Незалежне майбутнє» організували свято для дітей, які вимушені були покинути свій дім та їхніх батьків, а також місцевих жителів. Особливим сюрпризом для дітей стала участь у заході Собаки «Патрона». Разом з тим, діти мали можливість ознайомитись в основному з олімпійськими видами спорту, зокрема: боротьба вільна, бокс, гімнастика художня, черлідинг, фехтування. Загалом у заході взяли участь близько 700 учасників. Ми отримали дуже потужний фідбек після завершення заходу», - розповів Роман Хім’як.
«Ігри волонтерів» - це перший змагальний проект волонтерського середовища. У пілотному заході проєкту залучили 130 учасників з 5 команд. Це дві команди волонтерів, які допомагають переміщеним особам на Залізничному вокзалі, команда «Арени Львів», команди волонтерів ЛОМЦ та ЛОПЦ, які змагалися у мініфутболі, волейболі, корнхолі та стрільбі з пневматичної зброї.
«День для війська» - проект, який розпочався наприкінці травня на базі волонтерського центру «Порохова вежа» (вул. Підвальна, 2, ліцей № 8), що утворений Львівським обласним МЦ, кожен може долучитися до плетіння сіток для ЗСУ
Наразі в проекті вже взяли участь приблизно 200 представників 7 обласних федерацій з видів спорту (черлідингу, спортивної гімнастики, акробатики, танцювального спорту, спортивних танців, художньої гімнастики, веслування на байдарках і каное).
Загалом тренери та спортсмени сплели 12 маскувальних сіток загальною площею 214 метрів квадратних.
Окрім цього, в межах соціального проекту «Активні парки – локації здорової України» щосереди в Стрийському парку проводять безкоштовні заняття зі скандинавської ходьби. Із березня провели 15 тренувань, до яких залучили понад 600 осіб. Прихильників спорту залучають і на безкоштовні майстер-класи зі сквошу.
Потужні ініціативи реалізують і місцеві центри у Городку, Великих Мостах, Золочеві та у Львові.
Успішний кейс у громадах це проект «Поруч» в рамках ініціативи UNICEF. Тут спортсмени проводять час із дітьми з багатодітних, малозабезпечених сімей, дітьми, які позбавлені батьківської опіки, дітьми-переселенцями.
Слід зауважити, що попри повномасштабне вторгнення на Львівщині вдалось завершити роботу над двома масштабними інфраструктурними об’єктами. На легкоатлетичному спортивному комплексі в місті Стрий та стадіоні у Мостиськах вже сьогодні можуть тренуватись та змагатись не лише мешканці громад, а й учасники з інших областей.