Фахівці інклюзивно-ресурсних центрів Львівщини надають психологічну допомогу ВПО, військовослужбовцям та мешканцям Львівщини

4 (6)
Фахівці ІРЦ Львівщини, серед яких практичні психологи, реабілітологи, логопеди, підтримують усіх, хто цього потребує, в тому числі дітей з особливими освітніми потребами, військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб. Від початку війни Львівщина прихистила декілька сотень тисяч біженців, тому дуже важливо розуміти, як спілкуватись та поводитись з людьми, які травмовані війною.
Одним із закладів, який активно долучається до допомоги стала комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Дрогобицької міської ради. У співпраці з факультетом психології Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка фахівці ІРЦ організовують для військовослужбовців та ВПО тренінгові заняття та надають психологічну допомогу усім хто цього потребує.
«Дрогобич одним з перших почав приймати українців з різних областей, які втікали від війни. Тому така допомога була актуальною з перших днів війни у закладах освіти, які приймали вимушено переміщених осіб. Тренінгові групи формувалися безпосередньо у закладах освіти. Також безпосередньо у закладах, де проживали ВПО надавалися індивідуальні консультації та перша психологічна допомога. Фахівці ІРЦ також проводили корекційно-розвиткову роботу з дітьми з особливими потребами з числа ВПО. Загалом було надано психологічну допомогу 101 дитині та 104 дорослим», – коментує Ірина Шустова, директора Дрогобицького ІРЦ.
Фахівці Дрогобицького ІРЦ пройшли навчання за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення». Програма розроблена великобританськими та норвезькими науковцями, перекладена й адаптована для України. Спільно з Фундацією Святого Антонія було організовано роботу дитячої кімнати у Ліцеї №16 Дрогобицької міської ради, де дітям з числа ВПО, які проживають у цьому закладі, надають психологічну допомогу та організовують дозвілля.
«Основним завданням на сьогодні є допомогти собі та своїм близьким пережити втрати, адже війна це суцільні втрати. Є дуже прості та дієві техніки, які допомагають нам стабілізуватись. В першу чергу варто зрозуміти, що все, що ви відчуваєте НОРМАЛЬНО. Усі ваші емоції це нормальна реакція на ненормальні події. Не варто нічому дивуватись, ми всі різні та емоції відчуваємо по різному. По-друге, потрібно привести в норму своє дихання. Важливо, глибокий вдих і глибокий довгий видих. Наступне, повертаємо собі контроль: випити склянку води короткими ковтками, вмити обличчя прохолодною водою», - радить Ірина Шустова.
Нагадаємо, що у червні за підтримки департаменту освіти і науки ЛОВА 49 психологів, з яких 34 працюють в ІРЦ Львівщини, пройшли курс «Кризова психологічна допомога», організований Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation спільно з Ізраїльською коаліцією травми. Тренери курсу поділилися дієвими техніками кризової допомоги, що необхідні при роботі з внутрішньо переміщеними особами різних вікових категорій під час війни.