Впродовж місяця медико-психологічну допомогу отримали 10 тисяч переселенців
За чотири місяці повномасштабної війни медико-психологічна допомога, яку започаткували з ініціативи Львівської ОВА, згуртувала навколо себе 1500 небайдужих людей.
Про це повідомив очільник області Максим Козицький. Серед них 104 лікарі, 148 психологів, а також волонтери, які щоденно чергують на Головному залізничному вокзалі Львова, зустрічають вимушених переселенців з евакуаційних потягів та допомагають їм вирішувати різні проблеми – від забезпечення їжею та житлом до надання медичної та психологічної допомоги.
«Наші фахівці також розробили «Дорожню карту ВПО», у якій є уся необхідна інформація для вимушених переселенців.
За цей час медико-психологічна допомога перетворилась на систему, яка діє по всій території Львівської області. Відповідно до мого наказу, під керівництвом Галини Бордун в громади нашої області виїжджає робоча група медико-психосоціальної допомоги. Завдяки цьому проєкту вдається вирішити проблеми в комунікації між тими, хто надає допомогу ВПО», – зазначив Максим Козицький.
Він наголосив, що уже провели 7 зустрічей у районах, а зараз працюють в напрямі стратегічних сесій, до яких залучають представників релігійних спільнот, бізнесу, освіти, медицини, соціального захисту, громад та власне ВПО, щоб напрацювати спільні рішення.
Також робоча група виїжджає із мобільними медичними бригадами. Фахівці проводять обстеження та надають медичну допомогу у громадах. Впродовж місяця вдалось охопити 10 тисяч вимушених переселенців.