Відновлення документів, пошук житла: з якими запитами найчастіше звертаються в Офіс підтримки родин військовослужбовців у Львові
Тиждень тому за підтримки Львівської обласної військової адміністрації у Львові запрацював Офіс підтримки військовослужбовців та членів їхніх сімей. За цей час фахівці опрацювали 130 звернень від громадян.
Серед перших відвідувачів – бабуся з Луганщини. Вона з п’ятьма онуками на Львівщині чекає на повернення з війни доньки та зятя. А також мама, яка вболіває за реабілітацію сина після важкого поранення та дружина, яка хвилюється через втрату зв’язку з чоловіком-військовим у зоні бойових дій. Серед інших, до Офісу звернулась жінка-військовослужбовець з проханням влаштувати її дитину у реабілітаційний центр для оздоровлення – запит виконали.
«Кожне звернення – це особлива історія. Команда Офісу відчула, наскільки важливо, аби був простір, куди можуть звернутись наші захисники та їхні рідні. Попри опрацювання складних звернень, працівники вирішують і запити щодо простих життєвих ситуацій», – каже координаторка Офісу підтримки родин військовослужбовців Анна Кузюта.
Найчастіше люди звертаються по допомогу для оформлення соціальних та пенсійних виплат, відновлення втрачених документів, по юридичну підтримку, роз'яснення щодо проходження служби, ротації та оформлення посвідчення «Учасника бойових дій».
«Класно, що до роботи Офісу постійно приєднуються нові команди. Окрім представників ЗСУ, соціальної допомоги, юристів та психологів, тут працюють фахівці Пенсійного фонду України у Львівській області. Також зголосилась допомагати Рада адвокатів Львівської області. Офіс стає зразком ЦНАПу для військових, де усю допомогу можна отримати в одному місці», – коментує голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
Фахівці Офісу опрацювали низку запитів щодо медичної допомоги військовим, оздоровлення дітей, пошуку житла, гуманітарної допомоги, консультацій психолога.
Кілька десятків людей отримали в Офісі консультації стосовно алгоритму пошуку зниклих безвісти – працівники допомагають рідним у заповнені відповідних документів для реєстрації в СБУ, Червоному Хресті та Мінінтеграції. Також юристи роз'яснюють особливості проведення ДНК-експертиз.
Офіс працює у двох форматах: особистий прийом за адресою м. Львів, вул. Коперника,17, або звернення на гарячу лінію. Більшість звернень – зі Львова та області, а от дзвінки надходять з різних куточків України: Маріуполя, Кам‘янця-Подільського, Рівного, Херсонщини.
Телефон гарячої лінії: +38 068 260 68 15.