У Львові відкрили новий простір для допомоги родинам військових
Отримати підтримку Захисники, Захисниці та їхні родини можуть за новою адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21.
У Львові з’явився новий простір для роботи трьох важливих центрів: Західного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Офісу підтримки родин військовослужбовців, Центру з розшуку осіб зниклих безвісти за особливих обставин.
Отримати підтримку Захисники, Захисниці та їхні родини можуть за новою адресою: м. Львів, вул. Січових Стрільців, 21.Усі три центри працюватимуть в одному приміщенні уже від сьогодні, 9 січня.
У новому просторі подбали про людей з інвалідністю, усередині облаштували інклюзивну вбиральню, а для безбар’єрного пересування невдовзі встановлять спеціальний сходовий підіймач. Приміщення безкоштовно передали благодійники – родина Олега Берези.
«Допомагати військовим та їхнім родинам потребує від людини неабиякої емпатії, адже щодня ти стикаєшся з унікальними історіями, сповненими болю та водночас сподівань і віри. У цьому просторі не лише допомагатимуть отримати ту чи іншу важливу соціальну й психологічну послугу, а й супроводжуватимуть громадян в юридичних питаннях. До прикладу, Офіс підтримки родин військових за два роки опрацював понад 3 тисячі звернень, більшість з яких стосувалися саме юридичного супроводу. Фахівці виїжджають у громади, адже не всі мають змогу приїхати до Львова. Маю надію, що тут люди зможуть знайти підтримку та кваліфіковану допомогу, адже йдеться про важливе: про життя наших воїнів», – зазначив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими працює на Львівщині уже майже 2 роки. Тут надають необхідну підтримку сім’ям полонених та зниклих безвісти, а також допомагають звільненим з полону у процесі реабілітації. Центр опрацьовує звернення не лише від жителів Львівської області, але й від Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської, Закарпатської та Рівненської. Громадяни можуть отримати психологічну та юридичну допомогу.
Консультації надають з 10:00 до 16:00 за попереднім записом за номером телефону - 0 800 300 541.
Офіс підтримки родин військовослужбовців відкрили влітку 2022 року за підтримки Львівської ОВА. Фахівці Офісу мають постійний зв’язок з військовими та їхніми родинами. Їм надають юридичну та психологічну допомогу. Серед найпопулярніших послуг: отримання соціальних виплат, набуття статусу зниклого безвісти, відновлення прав військовослужбовців. Також Офіс співпрацює з ТЦК та СП, військовими формуваннями, правоохоронними органами, територіальними органами Пенсійного фонду України та органами соціального захисту.
Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин створений Головним управлінням Національної поліції у Львівській області для підвищення результативності розшукових дій, а також для налагодження комунікації із родинами безвісти зниклих. Тут працюють слідчі, оперативники кримінальної поліції, кіберполіцейські та спеціалісти-криміналісти. Запрацював Центр наприкінці травня торік.
Консультації надають щовівторка та щочетверга з 10:00 по 13:00. Або ж з понеділка по пʼятницю за номером телефону 0682362883. Графік з 09:00 по 18:00.
Окрім консультаційних заходів, Західний регіональний центр Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та Офіс підтримки родин військовослужбовців регулярно організовує зустрічі з родинами безвісти зниклих захисників. Такі заходи часто відбуваються у Львівській ОВА за участі керівництва області.
Упродовж 2024 року також відбулися 62 зустрічі у громадах, які охопили приблизно 2500 учасників з родин захисників та зниклих безвісти. Ці зустрічі є важливою частиною роботи Координаційних центрів при Львівській ОВА, спрямованої на підтримку родин військових, які часто стикаються з безліччю викликів. Очільник області повідомив, що цього року такі зустрічі проводитимуть частіше, щоб вирішити проблеми більшої кількості сімей.