Підтримка ВПО: релігійні організації та Львівська ОВА визначили головні напрями співпраці
Начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з представниками релігійних організацій області для узгодження спільних дій та співпраці щодо підтримки та надання допомоги внутрішньо переміщеним особам.
Зазначимо, що впродовж майже трьох місяців повномасштабної війни при церквах, монастирях, молитовних будинках Львівської області внутрішньо переміщеним особам надають тимчасовий прихисток, харчування, одяг. Для покращення координації спільної роботи в цьому напрямі ЛОВА та релігійних організацій учасники зустрічі визначили пріоритети у своїй співпраці.
«Внутрішньо переміщені особи – це люди, які приїхали на Львівщину у пошуках миру і дому. В області офіційно зареєструвалися понад 237 тисяч таких осіб, вони проживають у більше ніж 1000 локацій, в тому числі у релігійних установах. Зараз ми хочемо об’єднати наші спільні зусилля, щоб ще краще допомагати цим людям. Хочемо почути, чим ми можемо бути корисні релігійним спільнотам в час війни, і навпаки – як представники релігійних спільнот можуть зі свого боку допомагати нам», - зазначив очільник Львівської ОВА Максим Козицький.
Як розповіла радниця начальника Львівської ОВА, координаторка штабу медико-психологічної допомоги ВПО Галина Бордун, зараз перед волонтерами постають завдання, які потребують залучення додаткових ресурсів і які в перспективі будуть ще більш актуальними і нагальними до вирішення. Зокрема, це догляд за людьми похилого віку та людьми з інвалідністю, психологічна підтримка та спілкування з людьми, які прикуті до ліжка, налагодження процесу їхнього лікування.
«Є категорії людей, яким немає, куди повертатися – це люди похилого віку, самотні люди, люди, які самостійно себе не обслуговують. Це люди, які залишаться тут проживати і потребуватимуть постійного супроводу. Ми повинні їм допомогти. Багато сестер милосердя залучені до роботи штабу медико-психологічної допомоги на Головному залізничному вокзалі Львова, проте і багато з них працюють в області. Тож ми хочемо розуміти, як можна об’єднати наші зусилля і надати необхідний медичний та психологічний супровід людям у потребі», - наголосила Галина Бордун.
Представники релігійних організацій отримали інформаційні матеріали з контактами відповідальних фахівців ЛОВА щодо різних напрямів підтримки ВПО та щодо порядку дій в разі необхідності надання переселенцям медичної допомоги, тимчасового прихистку, консультації психотерапевта, гуманітарної допомоги тощо.
Нагадаємо, що на Львівщині діє обласна програма підтримки установ, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Згідно з нею, установа, яка приймає ВПО, може отримати відшкодування з обласного бюджету у розмірі 30 грн за 1 людину (за 1 день). Її учасниками є вже 9 релігійних організацій Львівщини.
Кожен структурний підрозділ Львівської ОВА координує окремий напрям роботи з внутрішньо переміщеними особами – поселення, харчування, реєстрація, медико-психологічна підтримка тощо. Проте також людям, які рятувалися від обстрілів та окупантів, потрібно вселити віру, що їх не покинули, – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
«Ми всі - велика нація, велика родина, і ми точно виграємо у цій війні і поставимо крапку нелюдським вчинкам рашистів. Тож звертаємося з проханням до духовних лідерів підтримати ініціативи, які впроваджує Львівська обласна військова адміністрація. Дуже багато людей сьогодні в очікуванні того, що хтось простягне їм руку допомоги. Зробімо це разом, адже внутрішньо переміщені особи зараз є найбільш вразливими», - зазначив Іван Собко.
У зустрічі взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви, Православної Церкви України, Римсько-Католицької Церкви, Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, Української Церкви Християн Віри Євангельської, Церков Євангельських Християн Баптистів, Української християнської місії «Добрий самарянин», Церкви Адвентистів Сьомого Дня, Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів та релігійної громади «Ен-Небоас». З боку Львівської ОВА – т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА Роман Андрес, директорка департаменту з питань культури національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк та заступниця директорки Тетяна Плугатор.