Міжнародний день кооперативів: Львівщина – регіон можливостей для об’єднання та розвитку

Міжнародний День Кооперативів Львівщина – Регіон Можливостей Для Об’Єднання Та Розвитку (16)
Захід зібрав фермерів, керівників кооперативів, експертів, представників громадських організацій та міжнародних партнерів.
Сьогодні, 4 липня, у Львові відзначили Міжнародний день кооперативів, у межах якого відбулася конференція «Через виклики – до розвитку: нові горизонти сільськогосподарської кооперації». Захід зібрав фермерів, керівників кооперативів, експертів, представників громадських організацій та міжнародних партнерів.
З вітальним словом до учасників звернулася директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Людмила Гончаренко. У своїй промові вона акцентувала увагу на важливості розвитку сільськогосподарської кооперації:
«Львівщина — область із потужним аграрним потенціалом, але лише об’єднуючи зусилля дрібних і середніх виробників, ми можемо забезпечити їхню конкурентоспроможність. Кооперативи дають доступ до ринків, зменшують витрати, покращують якість продукції та створюють нові робочі місця в громадах. Це — шанс зростати разом», – наголосила Людмила Гончаренко
Наразі в області діє 14 сільськогосподарських кооперативів, які охоплюють такі напрями, як молочне тваринництво, ягідництво, зернові культури, овочівництво, м’ясне скотарство та багатофункціональні об’єднання.
Учасників заходу також привітав голова постійної комісії з питань комунального майна Львівської обласної ради Ростислав Добош.
«Велика подяка учасникам і творцям кооперативного руху в сільському господарстві. Це одна з найкращих форм господарювання і творення якісного продукту. Тут є і якість, і любов до справи, і велика додана вартість у кінцевому продукті. А головне — об’єднання людей і довіра одне до одного. Саме спільна справа, яку роблять українці, творить нас як націю успішних переможців», — зазначив Ростислав Добош.
Також вручили подяки керівникам і членам кооперативів за значний внесок у розвиток аграрної кооперації.
Зокрема, подяку голови Львівської ОДА отримав колектив кооперативу «Фермерська родина», а від в.о. голови Львівської обласної ради — Пилипець Микола Андрійович, голова СК «Загора». Подяками департаменту відзначено підприємців, які активно розвивають кооперативний рух в області: Світлану Астапович, Вікторію Книш, Інесу Петухову та Петра Федину.
У межах конференції обговорили питання:
- розвитку економічної стійкості кооперативів в умовах війни;
- доступу до міжнародних інвестиційних грантів;
- досвіду успішних кооперативів.
Засновниця кооперативу «Фермерська родина» Наталія Табінська наголосила: «Кооператив — це не просто форма ведення бізнесу, це спосіб виживати, розвиватися і триматися разом у країні, де іноді саме виживання — це вже подвиг. Справжня сила з’являється тоді, коли ми не змагаємось, а об’єднуємось. «Фермерська родина» — наш живий приклад: п’ять років разом, через сумніви, виклики, злети й віру. Ми переконані, що партнерство, побудоване на довірі та спільних цінностях, — це основа сталого фермерства й локальної економіки».
Керівниця офісу ФАО у Львові Ганна Антонюк зазначила: «ФАО за фінансової підтримки ЄС продовжує надавати інвестиційну грантову підтримку для мікро- та малих виробників сільськогосподарської продукції, зокрема через підтримку кооперації та агрегаційних бізнес-моделей. Наступний цикл грантових програм заплановано на березень-квітень 2026 року. Запрошуємо фермерів Львівщини готувати бізнес-плани та активно брати участь у грантовій програмі».
Софія Буртак - голова правління ГС «Бізнес Мережа Cільських Жінок України розповіла учасникам заходу щодо проведеного опитування серед виробників і кооператорів про потреби у їх діяльності, зокрема про залучення інвестицій у додану вартість продукції. А також довела до відома учасників інформацію про проект «Гонор», який буде впроваджуватися на Львівщині. «Проєкт «Гонор» спільно із Сільськогосподарською Консультаційною Службою, SOCODEVI та Бізнес Мережею Сільських Жінок буде розвивати спроможність виробників і їх інноваційні технології, кооперативи, які започаткують переробку та лідерство сільських жінок у прийнятті рішень щодо агропродовольчих систем» - зазначила Софія Буртак.
Проведення таких заходів дає змогу не лише відзначити досягнення, а й знайти нові формати підтримки, зміцнити довіру між кооператорами та сприяти формуванню якісної аграрної політики в регіоні.