Цьогоріч понад 130 учасників бойових дій на Львівщині безоплатно опанували нові професії: навчання триває

Зображення Ілюстративне (3)
У межах експериментального проєкту Державної служби зайнятості учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть безоплатно здобути нову професію або підвищити кваліфікацію.
За 95 робітничими професіями та 400 освітніми програмами на безоплатній основі можуть навчатися учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни. Такий вишкіл проводять у 8 центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості, зокрема Львівському, Рівненському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Сумському, Дніпропетровському та Харківському.
Термін навчання – до 6 місяців. Форма навчання – очна (денна або вечірня), дистанційна, дуальна або змішана. Згідно із затвердженим порядком, ветерани або люди з інвалідністю внаслідок війни можуть проходити як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку або підвищення кваліфікації, самостійно обравши професії або програми підвищення кваліфікації з переліку, що зазначений на сайті ДСЗ (подробиці).
Експериментальний проєкт спрямований на підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та людей з інвалідністю. Адже освоєння ними нових знань, розвиток професійних навичок, підвищення рівня фахових компетенцій – це додаткові можливості як для успішної побудови кар’єри, так і масштабування власного бізнесу
На Львівщині у січні-червні цього року шансом здобути нову професію або підвищити рівень кваліфікації в межах експериментального проєкту скористалися 170 осіб, зокрема 134 учасники бойових дій і 36 людей з інвалідністю. З-поміж них найбільше було охочих вчитися за такими програмами як «Основи FPV: від початку до майстерності», «Керування безпілотним літальним апаратом», «Використання безпілотного літального апарату в аграрному виробництві», «Логістичний менеджмент, основи, види, міжнародні аспекти», «Start Up: твій шлях до успіху», а також освоїти фах тракториста-машиніста сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва. Усього від початку дії програми, тобто з листопада 2023 року, навчальним експериментом у нашій області охопили 327 осіб. Ще 48 ветеранів у першому півріччі 2025 році отримали ваучери на навчання для підвищення рівня конкурентоспроможності на ринку праці.
До слова, уже відкрита реєстрація на двомісячне навчання для ветеранів і членів їхніх родин у межах проєкту «SkillForge» («Кузня навичок для ветеранів: навчання, перекваліфікація та підтримка працевлаштування»), який реалізовується ГО «Розвиток бізнес-сектору України» за програмою «Варто: Єднання 2.0», що впроваджується Українським ветеранським фондом у партнерстві з ІСАР «Єднання». Деталі за посиланням.