На Львівщині створять перший в Україні Науковий Центр зі збереження старовікових дерев

Митрополичі сади
В Україні станом на сьогодні відсутня спеціалізована наукова організація, яка б детально займалася дослідженням, збереженням, лікуванням, доглядом за старовіковими, історичними, визначними деревами.
Відбулась нарада щодо процедури створення та реєстрації першого в Україні Наукового Центру зі збереження старовікових дерев. Це передбачає міжнародний проєкт «Транскордонне біорізноманіття – захист цінних природних територій у Стшижевіце, Хелмі, Львові та Зимній Воді», який реалізовується в рамках Програми Interreg NEXT Польща - Україна 2021 – 2027 за кошти Європейського Союзу.
Засновником Наукового Центру буде Релігійна громада УГКЦ парафії Архикатедрального собору Святого Юра і це не випадково, адже до початку Другої світової війни Українська Греко-Католицька Церква за власні кошти Митрополита Андрея Шептицького та Церкви активно займалася широкою природоохоронною діяльністю.
Робоча зустріч відбулася за участі Романа Кравчика - митрофорного протоієрея, керівника проєкту, адміністратора Архикатедрального собору Святого Юра у місті Львові, Валерія Калинюка – голови Громадської Ради «Святий Юр» при Архикатедрального собору Святого Юра у місті Львові, Олега Паски – директорка департаменту освіти та науки та Андрія Сенюка – начальника управління охорони природних ресурсів департаменту екології та природних ресурсів.
Департамент освіти і науки підтримав створення такого Центру та за необхідності долучиться до розробки документів та надасть свою допомогу та консультації спеціалістів.
«В Україні станом на сьогодні відсутня спеціалізована наукова організація, яка б детально займалася дослідженням, збереженням, лікуванням, доглядом за старовіковими, історичними, визначними деревами. Добре, що перша така установа буде створена на Львівщині, оскільки в Україні є багато дерев, які потребують догляду та збереження. Завдяки гранту та європейським коштам Центр отримає сучасне інноваційне обладнання, яке забезпечить належний рівень наукових досліджень та догляду за деревами», - повідомив Андрій Сенюк.
Створення наукового центру – це ще є відновленням історичної справедливості, оскільки Митрополит Андрей Шептицький протягом 20-40 років минулого століття викупив великі площі природних старовікових лісів, де пізніше на території сьогоднішньої Франківської, Львівської, Тернопільської областей створили низку заповідників та резерватів.